Szczeciński MUX-MWE ponownie nadaje

Szczeciński MUX-MWE ponownie nadaje19 października 2021, po kilkunastu dniach przerwy, wznowiono nadawanie lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej w Szczecinie. Podobnie jak przed przerwą multipleks nadawany jest w DVB-T2.

MUX-MWE wyłączono pod koniec września br. Powodem było upłynięcie ważności poprzedniego pozwolenia radiowego wydanego przez UKE.

Więcej: Przerwa w emisji multipleksu DVB-T2 w Szczecinie


19 października 2021 roku wznowiono emisję multipleksu MUX-MWE. Nadal jest on nadawany na kanale 39., z mocą 1 kW ERP z budynku PAZIM Center (ul. Rodła 8, Szczecin). Przekaz prowadzony jest w DVB-T2.
 

Aktualnie na multipleksie dostepne są następujące kanały: Power TV HD, Filmax HD, STARS.TV, Junior Music, NUTA.TV, Home TV oraz Super TV. Dwie stacje (Power TV oraz Filmax) nadawane są w wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem kodeka HEVC (H.265). Pozostałe stacje nadawane są w standardowej rozdzielczości w kompresji AVC (H.264).

Przedstawiciel operatora multipleksu na Forum SAT Kuriera zapowiedział, że w przyszłości planowane są również testy kanału 4K na tym multipleksie.

źródło: sat-charts.eu
Szczeciński MUX-MWE ponownie nadaje

Pozostałe informacje


Komentarze ():