MUX-3: z DVB-T na DVB-T2 w dwóch etapach

MUX-3: z DVB-T na DVB-T2 w dwóch etapachW nocy z 14 na 15 grudnia rozpoczyna się pierwszy etap przełączeń MUX-3 na nowy system nadawania DVB-T2/HEVC. Dzięki tej zmianie technologii widzowie będą mogli odbierać programy TVP w lepszej jakości. Kanały TVP Historia i TVP 3 od 19 grudnia będą dostępne w standardzie HD.

W pierwszym etapie zmiany obejmą zachodnią część Polski. Od 15 grudnia standard DVB-T2/HEVC będzie dostępny dla widzów z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

Kilka dni później, tj. w nocy z 18 na 19 grudnia rozpocznie się drugi etap przełączeń, który obejmie województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie.

W trosce o widzów, aby zapewnić im dodatkowy czas na przestrojenie sprzętu, Telewizja Polska dokona tymczasowej modyfikacji oferty programowej w telewizji naziemnej.

Więcej: 3 kanały TVP znikną z telewizji naziemnej!

 

Po zmianie standardu nadawania programy TVP nadawane z multipleksu trzeciego cyfrowej telewizji naziemnej nie będą już dostępne na starszych telewizorach i dekoderach, działających w starym systemie DVB-T/AVC. Do odbioru drogą naziemną pełnej oferty programowej Telewizji Polskiej będzie niezbędne urządzenie spełniające standard DVB-T2/HEVC.

Widzowie, którzy już odbierają programy telewizyjne w nowym standardzie np. TVP ABC, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP Dokument czy TVP Nauka, będą musieli jedynie przestroić swoje odbiorniki i zaktualizować listę kanałów.

27 listopada wystartowała kampania informacyjna w związku ze zmianą standardu nadawania programów TVP na MUX-3

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. dostrajania odbiorników są dostępne na antenach TVP, w mediach społecznościowych, na stronie telewizjanaziemna.pl oraz w Telegazecie na stronie 358.

Zmiany zostaną także odzwierciedlone w bazie Lokalizatora nadajników DVB-T2.

Od 12 grudnia dostępna będzie również infolinia pod numerem 22 26 29 888.

źródło: TVP
MUX-3: z DVB-T na DVB-T2 w dwóch etapach

Pozostałe informacje


Komentarze ():