KRRiT zakazuje rosyjskich kanałów

KRRiT zakazuje rosyjskich kanałówKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała się na wykreślenie z rejestru programów rozprowadzanych szeregu kanałów rosyjskiej telewizji.

W związku z rozpoczęciem przez Federację Rosyjską działań wojennych na Ukrainie, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej, KRRiT podjęła uchwałę w sprawie wykreślenia z "Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych" kanałów rosyjskich.

Więcej: Orange wyłączył rosyjskie kanały

 

Uchwała zakazała retransmisji w Polsce stacji RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV oraz Rossija 24. Wykreślenie z rejestru oznacza brak możliwości rozprowadzania ww. programów w sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz platformach internetowych. Operatorzy posiadający ww. kanały będą zmuszeni do usunięcia ich z list w dekoderach.

Rosyjskie kanały usunął już Orange TV. Z kolei w sieci kablowej UPC w miejsce Russia Today włączono przekaz TVP World.

Polskim dystrybutorem kanałów RT i RT Documentary jest gliwicka spółka Pasja TV. Spółka ta jest również dystrybutorem innych kanałów z Rosji m.in. Pierwyj Kanał, Karusel, Wremja, Pobieda czy Muzyka Pierwogo.

źródło: sat-charts.eu / KRRiT
KRRiT zakazuje rosyjskich kanałów

Pozostałe informacje


Komentarze ():