Startuje Polsat News Polityka. Gdzie oglądać nową stację?

Startuje Polsat News Polityka. Gdzie oglądać nową stację?10 stycznia 2024 roku wystartuje nowy kanał Telewizji Polsat - Polsat News Polityka. Jak odbierać nową stację?

Telewizja Polsat rozbudowuje obszar informacji i publicystyki - nowe kanały i możliwości odbioru i oglądania. Polsat News Polityka to nowe programy oraz transmisje z życia parlamentu i wszystkiego, co wiąże się z polską - pełną wydarzeń i emocji polityką. Kanał Wydarzenia 24 będzie można oglądać w telewizji naziemnej.

- Rozwijamy obszar informacji i publicystyki, bo jest to ta część oferty telewizyjnej, której widzowie chcą i potrzebują tu i teraz, na bieżąco, bezpośrednio i na żywo. Widzimy wzrost zainteresowania polityką i publicystyką informacyjną. To jest to, czym przez ostatnie miesiące żyje Polska. Rekordowa frekwencja w wyborach pokazała, iż Polacy chcą mieć aktywny wpływ na to co się dzieje w polityce. Uświadomili sobie, że ich głos oddany w wyborach parlamentarnych się liczy i może coś zmieni - mówi Piotr Witwicki, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Polsat News Polityka zaoferuje widzom m.in. bezpośrednie transmisje obrad Sejmu i Senatu. Transmitowane będą też posiedzenia wszystkich komisji śledczych.

- Obrady nowego sejmu bez wątpienia budzą niesamowite zainteresowanie Polek i Polaków, którzy śledzą to co się w nim dzieje niemal z takimi samymi emocjami jak najlepsze kino, seriale czy sport. I to świetnie, bo dzięki temu rośnie świadomość społeczeństwa o tym jak funkcjonuje państwo i tworzy się społeczeństwo obywatelskie. My odpowiadamy na te trendy, inwestując w rozwój naszej oferty kanałów informacyjnych. Stąd nasz pomysł na kanał Polsat News Polityka i dużą dawkę najlepszej publicystyki - dodaje Piotr Witwicki.

Od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 w programie "Studio Parlament" nadawanym bezpośrednio z Sejmu czołowi dziennikarze Polsatu m.in. Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski będą rozmawiać z politykami o tym, co tu i teraz jest najważniejsze w pracach obu Izb.
 

Także od poniedziałku do piątku o 21:00 Karolina Olejak i Przemysław Szubartowicz - dziennikarze Interii w "Debacie Politycznej" będą wraz z politykami, komentatorami i ekspertami podsumowywać mijający dzień w polskiej polityce.

Polsat News Polityka będzie można oglądać tam, gdzie dotychczas dostępny był kanał Wydarzenia 24 - m.in. w sieciach kablowych, platformach cyfrowych. Kanał Wydarzenia 24 będzie nadal nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1.

Wydarzenia 24

Wydarzenia 24 to kanał, który przez całą dobę nadaje serwisy informacyjne, sportowe i pogodę a także na bieżąco śledzi to co dzieje się w przestrzeni social mediów. To oferta dla widzów, którzy oczekują czystej informacji, bez dodatku publicystyki.   Wydarzenia 24 będą dostępne na pozycji 49. w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej obejmującej 98,9 proc. populacji kraju. (Tam gdzie dotychczas były Wydarzenia 24, m.in. w sieciach kablowych i platformach satelitarnych będzie można oglądać Polsat News Polityka).

źródło: Polsat
Startuje Polsat News Polityka. Gdzie oglądać nową stację?

Pozostałe informacje


Komentarze ():