Polscy operatorzy telewizyjni usunęli rosyjskie kanały ze swoich ofert

Polscy operatorzy telewizyjni usunęli rosyjskie kanały ze swoich ofertZgodnie z uchwałą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji polscy operatorzy telewizyjni usunęli ze swoich ofert rosyjskie oraz rosyjskojęzyczne kanały telewizyjne.

Przypomnijmy, że wczoraj (24.02.2022) KRRiT w uchwale zdecydowała się na wykreślenie szeregu rosyjskich kanałów telewizyjnych z "Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych".

Więcej: KRRiT zakazuje rosyjskich kanałów

 

Jeszcze przed ogłoszeniem uchwały Rady rosyjskie kanały usunął operator Orange Polska. Z list kanałów w dekoderach operatora zniknęły RTR Planeta, Russia Today, RT Documentary, Rossija 24 oraz Pierwyj Kanał International (ten ostatni nie był wymieniony w ustawie). Dzisiaj Orange do swojej oferty IPTV dodał za to dwa nowe kanały: TVP World (pozycja 783.) oraz Ukraina 24 (784.), który został kolejnym ukraińskim kanałem po 1+1 International dostępnym w dekoderach operatora.

Na uchwałę KRRiT zareagowały również platformy satelitarne CANAL+ oraz Polsat Box. Ich listy kanałów zostały uszczuplone o większość rosyjskich programów, dostępnych FTA z floty satelitów Hot Bird.

Rosyjskie stacje zniknęły również z oferty sieci UPC (RTR Planeta, RT), Netia, Toya oraz Vectra. Na zalecenie KRRiT zareagowali także lokalni operatorzy.

Pasja TV, dystrybutor wybranych rosyjskich kanałów na teren Polski, wystosował komunikat prasowy dotyczący wstrzymania dalszej dystrybucji kanałów Russia Today (RT) oraz RT Documentary.

W związku z trudną sytuacją polityczną oraz decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 24.02.2022 o wykreśleniu z rejestru rosyjskich programów informacyjnych jesteśmy zobowiązani do zaprzestania dystrybucji kanałów Russia Today, Russia Today Documentary do czasu ustabilizowania się sytuacji politycznej na świecie.

Pasjatv Sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim sprzedażą kanałów telewizyjnych z całego świata . Nie zajmujemy się kwestią polityki. Oczywiście zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji i przyjmuję zalecenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

W związku z powyższym Pasjatv Sp. z o.o. z dniem 24.02.2022 usuwa ze swojej oferty kanały Russia Today i Russia Today Documentary.


Powyższe oświadczenie zostało wystosowane przez Barbarę Guźniczak, Prezesa Zarządu spółki Pasja TV.

źródło: sat-charts.eu
Polscy operatorzy telewizyjni usunęli rosyjskie kanały ze swoich ofert

Pozostałe informacje


Komentarze ():