Polsat Games startuje 1 października

Polsat Games startuje 1 październikaW poniedziałek 1 października 2018 roku wystartować ma nowy kanał Telewizji Polsat - Polsat Games. Stacja transmitować będzie m.in. rozgrywki e-sportowe.

Pomysłodawcą kanału jest Piotr Żak, najmłodszy syn Zygmunta Solorza - założyciela Polsatu. Zespół Polsat Games składa się aktualnie z 55 osób, a kieruje nim Bartosz Pawlik.

- To projekt 360, będzie realizowany na wszystkich polach, gdzie to tylko możliwe, i niezwiązany tylko z telewizją. Polsat Games jest projektem kompleksowym. Tak jak przy Polsat Sport zbudowaliśmy profesjonalne studio, to tutaj gamerów chcemy potraktować bardzo poważnie. Jesteśmy w trakcie budowy zaawansowanego technologicznie studia do gier - mówił podczas konferencji prasowej Cyfrowego Polsatu Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu.
 

Na początku na kanale Polsat Games transmitowana będzie Ultraliga. Jest to projekt, w którym osiem drużyn będzie rywalizowało ze sobą w League of Legends. Pula nowej polskiej ligi wynosić będzie 100 tysięcy zł. Część spotkań fazy zasadniczej i cała faza play-off będzie rozgrywana w trybie offline, w nowoczesnym studiu esportowym w Warszawie.

Ultraliga League of Legends w Polsat Games transmitowana będzie w poniedziałki oraz wtorki.

- Pokażemy e-sportowe zmagania w sposób, w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce. Oprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny e-sportowe - powiedział Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games.

Polsat Games początkowo pojawi się na platformie Cyfrowy Polsat oraz u wybranych operatorów sieci kablowych.

źródło: sat-charts.eu / Polsat
Polsat Games startuje 1 października

Pozostałe informacje


Komentarze ():