Telewizja Polska z dalszą migracją do HD. Jakie kanały zostaną przełączone do wysokiej rozdzielczości?

Telewizja Polska z dalszą migracją do HD. Jakie kanały zostaną przełączone do wysokiej rozdzielczości?W 2022 roku Telewizja Polska ma zrezygnować z nadawania wersji SD swoich kanałów tematycznych.

W 2022 roku nastąpić ma zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T/AVC na DVB-T2/HEVC. Oprócz zmiany standardu oraz sposobu kompresji, nadawcy telewizyjni chcą przełączyć swoje kanały ze standardowej (SD) do wysokiej rozdzielczości (HD) w ramach nadawania naziemnego.

Taki krok zapowiada również Telewizja Polska. Już wcześniej pisaliśmy o pracach nad podniesieniem do HD emisji regionalnych anten TVP 3.

Więcej: TVP 3 HD od 2022?

 

Jak dowiedział się serwis sat-charts.eu Telewizja Polska w 2022 roku do wysokiej rozdzielczości podniesie także kilka swoich kanałów tematycznych. Zmiana dotknąć ma stacje TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP Historia i TVP ABC. Dodatkowo emisję w HD ma zacząć skierowany na Białoruś kanał TV Biełsat, który dostępny jest w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach do HD przełączono przekaz TVP Polonia, a nowe kanały, TVP Kobieta, TVP Dokument oraz TVP World, od początku oferowano już w wysokiej rozdzielczości. W HD nadawane są również TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP Sport i TVP Kultura.

źródło: sat-charts.eu
Telewizja Polska z dalszą migracją do HD. Jakie kanały zostaną przełączone do wysokiej rozdzielczości?

Pozostałe informacje


Komentarze ():