TVP World już nadaje. Parametry kanału na satelicie

TVP World już nadaje. Parametry kanału na satelicieZgodnie z zapowiedziami 18 listopada 2021 roku ruszył TVP World - nowy kanał Telewizji Polskiej.

O 8:05 serwisem "World News" TVP World rozpoczął swoją emisję. Kanał zastąpił Poland In. Serwis poprowadził Donald Arleth.Serwisy informacyjne TVP World będą nadawane ze studia ZPR Media przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie, skąd łączem satelitarnym będą dosyłane do emisji w TVP.
 

Jak informuje TVP "przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu TVP World, widzom na całym świecie, będzie relacjonować sytuacje na polsko-białoruskiej granicy".

- Polska musi się temu przeciwstawić. Polska telewizja publiczna czuje się za to odpowiedzialna, za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału - powiedział prezes TVP, Jacek Kurski.

Kanał dostępny jest w przekazie internetowym oraz w nieszyfrowanym dosyle satelitarnym z satelity Eutelsat 33E, który to przez TVP wykorzystywany jest regularnie do kontrybucji z wozów DSNG. Pasmo TVP World ma być także emitowane w TVP Info w godzinach 1:00 - 5:00.

Parametry dosyłu TVP World na satelicie:

Eutelsat 33E (33°E)
11182 MHz, pol. H, SR 4800 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

źródło: inf. wł. sat-charts.eu
TVP World już nadaje. Parametry kanału na satelicie

Pozostałe informacje


Komentarze ():