TVP GO przesunięte z MUX-6 na MUX-3

TVP GO przesunięte z MUX-6 na MUX-320 stycznia 2023 Telewizja Polska zmigrowała swój serwis TVP GO z multipleksu MUX-6 na MUX-3.

Przeniesienie wirtualnego kanału TVP GO (usługa Hbb TV z aplikacją OTT) z MUX-6 na MUX-3 spowodowało, że wszystkie wirtualne kanały Telewizji Polskiej dostępne są teraz na jednym multipleksie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej podobna migracja spotkała kanały TVP ABC 2, TVP Historia 2 oraz TVP Kultura 2. Kanały te przeniesiono z MUX-8.

Więcej: Wirtualne kanały TVP Kultura 2, TVP Historia 2 i TVP ABC 2 przeniesione na MUX-3

 

TVP GO dostępny jest teraz na multipleksie nadawanym w DVB-T/AVC (stary standard), wcześniej kanał na MUX-6 mógł być wyszukany tylko przez odbiorniki wspierające nowy standard DVB-T2 oraz kompresję HEVC.

Do uruchomienia aplikacji TVP GO potrzebny jest dostęp do internetu oraz odbiornik wspierający standard Hbb TV (telewizja hybrydowa). Bez takiego odbiornika na ekranie zobaczyć można wyłącznie statyczną planszę w SD (kompresja AVC). Co ciekawe plansza TVP GO nadawana z nieprawidłowymi proporcjami ekranu (plansza 4:3 nadawana w tzw. letterboxie, co powoduje wrażenie nienaturalnego ściśnięcia obrazu).

źródło: sat-charts.eu
TVP GO przesunięte z MUX-6 na MUX-3

Pozostałe informacje


Komentarze ():