Eurowizja 2014 w Kopenhadze. Czy Polska weźmie udział?

Eurowizja 2014 w Kopenhadze. Czy Polska weźmie udział?Poznaliśmy miasto, które zorganizuje przyszłoroczną Eurowizję.

Dzięki zwycięstwu Emmelie de Forest w tegorocznym finale, zadanie organizacji następnego Konkursu Piosenki Eurowizji przypadło Danii. Przez blisko cztery miesiące trwał wybór miasta w którym odbędzie się konkurs.
 

Duński nadawca publiczny Danmarks Radio (DR) ogłosił, że najlepszą kandytaturą okazała się stolica Danii - Kopenhaga. Do walki o organizację konkursu przystąpiło 5 miast: Kopenhaga, Fredericia, Aalborg, Herning oraz Horsen. Po wstępnej weryfikacji odrzucono propozycje Fredericii oraz Aalborga. Miasta te nie mają odpowiedniej infrastruktury i bazy hotelowej by przyjąć tysiące fanów Eurowizji.

Obiektem, który będzie gościł wykonawców z całej Europy będzie hala B&W-Hallerne. Zostanie ona gruntownie zmodernizowana, gdyż wcześniejszym jej przeznaczeniem było pełnienie funkcji stoczni w sektorze przemysłowym. Obiekt ma 10 000 metrów kwadratowych i wysokość 60 metrów.

Możliwe, że na Eurowizję 2014 powróci Polska. W liście z Biura Koordynacji Programowej Telewizji Polskiej, które otrzymało OGAE Polska, przedstawiciele TVP wyjaśniają, że dwuletnia przerwa w konkursie była związana wyłącznie problemem finansowym stacji. Ponadto deklarują zainteresowanie kolejnymi edycjami Konkursu.

Ostateczną decyzję poznamy jeszcze jesienią. Na wrzesień zaplanowane zostało spotkanie przedstawicieli TVP z przedstawicielami EBU. Podczas rozmów poruszony zostanie temat ewentualnego powrotu Polski do konkursu.

Poszczególne etapy Konkursu Piosenki Eurowizji 2014 odbędą się w dniach 6, 8 (półfinały) oraz 10 maja 2014 (finał).

źrodło: eurowizja.org / sat-charts.eu
Eurowizja 2014 w Kopenhadze. Czy Polska weźmie udział?

Pozostałe informacje


Komentarze ():