Polsat News Polityka z emisją testową

Polsat News Polityka z emisją testowąPolsat News Polityka, nowy kanał Telewizji Polsat, prowadzi już wewnętrzne testy emisji.

Telewizja Polsat na razie nie informuje, kiedy nastąpi oficjalny start nowego kanału. Aktualnie trwają wewnętrzne testy nowej stacji. W ofercie Polsat News Polityka pojawić mają się transmisje z obrad polskiego parlamentu oraz konferencje prasowe polityków i partii. Materiały do niego przygotowywać mają sejmowi dziennikarze Polsat News.

Przypomnijmy, że Polsat News Polityka ma nadawać na podstawie koncesji kanału Wydarzenia 24. KRRiT zgodziła się niedawno na zmianę nazwy stacji Wydarzenia 24 na Polsat News Polityka (koncesjonariuszem jest spółka zależna Polsatu - Superstacja). Jednocześnie Rada zgodziła się również na zmianę nazwy kanału W24 na Wydarzenia 24. Dodajmy, że Telewizja Polsat wygrała konkurs na miejsce w MUX-1 zgłaszając projekt nowej stacji o roboczej nazwie W24.
 

Dzięki temu w ofercie MUX-1 ostatecznie pojawią się Wydarzenia 24 (aktualnie udostępniane na MUX-4). Prawdopodobnie stacja Polsat News Polityka zostanie włączona do oferty MUX-4 w miejsce przeniesionych Wydarzeń 24. Oprócz tego stacja dołączy do oferty Polsat Box (usługa satelitarna i internetowa) i wybranych sieci kablowych.

źródło: sat-charts.eu / Press
Polsat News Polityka z emisją testową

Pozostałe informacje


Komentarze ():