TVP World dołącza do kolejnych operatorów

TVP World dołącza do kolejnych operatorówPo ogłoszeniu decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o wykreśleniu z rejestru sieci kablowych i platform satelitarnych rosyjskich kanałów telewizyjnych, w tym Russia Today (RT), operatorzy decydują się zastąpić RT kanałem TVP World.

TVP World jest teraz dostępny dla wszystkich abonentów sieci UPC na pozycji 806 (dekodery Horizon i UPC TV 4K BOX) i 808 (dekoder Mediabox) oraz Orange IPTV na pozycji 783.

Już około 20 operatorów zdecydowało się włączyć TVP World i stale dołączają do tego grona kolejni. Są to między innymi: Chopin, Evio, Dolsat, JMDI oraz Supermedia.
 

TVP World to najnowszy kanał Telewizji Polskiej nadawany w języku angielskim. Został uruchomiony w listopadzie 2021 roku. Jego zadaniem jest zwalczanie dezinformacji oraz fake newsów, co jest szczególnie ważne w czasie wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską. Misją kanału jest także edukacja i popularyzacja tematyki wschodnioeuropejskiej - od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes.

źródło: TVP
TVP World dołącza do kolejnych operatorów

Pozostałe informacje


Komentarze ():