TVP Polonia zmieni parametry na Hot Birdzie?

TVP Polonia zmieni parametry na Hot Birdzie?Od stycznia 2022 roku TVP Polonia będzie nadawana z nowych parametrów technicznych z floty satelitów Eutelsat Hot Bird - dowiedział się sat-charts.eu.

Telewizja Polska od stycznia 2022 chce uruchomić przekaz polonijnego kanału TVP Polonia HD z nowych parametrów na satelicie Eutelsat Hot Bird. Zmiana związana jest z końcem umowy na dzierżawę transpondera udostępnianego przez niemiecką firmę MB Satellite.

Jak wynika z postępowania przetargowego na świadczenie usług w zakresie udostępnienia łączności satelitarnej na potrzeby rozpowszechniania programu TVP Polonia nowym wykonawcą usługi ma być firma TTcomm S.A. z Warszawy.
 

Niewykluczone, że oznaczać to będzie powrót przekazu TVP Polonii na jeden z multipleksów uplinkowanych przez włoską firmę Telespazio. Przypomnijmy, że kilka lat temu usługę udostępniania przekazu satelitarnego TVP Polonia na Hot Birdzie świadczyła właśnie firma TTcomm z wykorzystaniem pojemności Telespazio.

Umowa ma zostać podpisana na 36 miesięcy. Łączny koszt usługi wynosić ma blisko 6,5 mln złotych.

Telewizja Polska wymaga by nowy przekaz realizowany był ze średniodobową przepływnością 4,5 Mbps (min. 2 Mbps) w technologi VBR lub 6 Mbps w technologii CBR. Przy kanale dostępna ma być również sygnalizacja Hbb TV (tablica AIT).

źródło: inf. wł. sat-charts.eu
TVP Polonia zmieni parametry na Hot Birdzie?

Pozostałe informacje


Komentarze ():