Jacek Sobala nie jest już prezesem Polskiego Radia

Jacek Sobala nie jest już prezesem Polskiego Radia- Na posiedzeniu Rady Mediów Narodowych podjęliśmy decyzję o odwołaniu Jacka Sobali z funkcji prezesa Polskiego Radia - poinformował we wtorek przewodniczący rady Krzysztof Czabański.

- Na dzisiejszym posiedzeniu wysłuchaliśmy Rady Nadzorczej Polskiej Radia, która uzasadniała zawieszenie prezesa Jacka Sobali; wysłuchaliśmy pana prezesa Sobalę. Ponieważ było jasne, że nie ma możliwości współpracy między Radą Nadzorczą a panem prezesem, podjęliśmy decyzję o odwołaniu go z funkcji prezesa zarządu Polskiego Radia - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Jak zaznaczył Czabański, "zarząd działa dalej w obecnym składzie, to znaczy jego członkiem jest Mariusz Staniszewski, a Andrzej Rogoyski - przewodniczący Rady Nadzorczej, który został oddelegowany na początku sierpnia do sprawowania funkcji prezesa zarządu - nadal tę funkcję sprawuje w sposób czasowy; kodeks spółek handlowych określa ten czas na trzy miesiące".

- W tym czasie my z kolei wyłonimy już stałego prezesa Polskiego Radia - zapowiedział szef RMN.
 

Na początku sierpnia Biuro do Spraw Korporacyjnych Polskiego Radia S.A. poinformowało, że Rada Nadzorcza zawiesiła w czynnościach prezesa Zarządu Jacka Sobalę. Do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu oddelegowano Andrzeja Rogoyskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. Uchwała weszła w życie 6 sierpnia.

Jacek Sobala był prezesem Polskiego Radia od marca 2017 roku. Zastąpił Barbarę Stanisławczyk-Żyłę. W przeszłości był m.in. dyrektorem radiowej Trójki, Jedynki i Radia Bis (obecnie Czwórka).

źródło: TVP Info
Jacek Sobala nie jest już prezesem Polskiego Radia

Pozostałe informacje


Komentarze ():