TVP ABC tylko z MUX-6. Nowe parametry dziecięcego kanału

TVP ABC tylko z MUX-6. Nowe parametry dziecięcego kanału
Od 4 września 2023 program TVP ABC dostępny jest dla widzów telewizji naziemnej wyłącznie na multipleksie szóstym (MUX-6). Emisja tego kanału na multipleksie pierwszym (MUX-1) została zakończona z dniem 3 września.

Od 7 sierpnia 2023 roku program był dostępny równolegle na MUX-1 i MUX-6, w tym samym standardzie DVB-T2/HEVC i jakości HD, wykorzystując ten sam numer programu na pilocie (LCN 29). Od 4 września sygnał TVP ABC w ramach naziemnej telewizji cyfrowej nadawany jest wyłącznie na multipleksie szóstym, z którego Telewizja Polska nadaje obecnie także programy TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP Kobieta oraz Belsat TV.

TVP ABC z MUX-1 zniknął ok. północy 3 na 4 września. Tym samym na wspomnianym multipleksie pozostało 7 kanałów: Fokus TV HD, Eska TV HD, TV Trwam HD, Antena HD, Stopklatka TV, TTV HD, Polo TV HD.
 

- Widzowie do tej pory odbierający sygnał MUX-6 powinni również bez problemów odebrać program TVP ABC na swoich urządzeniach. W razie problemów z dostępnością kanału po 4 września, należy uaktualnić listę programów, lub odłączyć na chwilę odbiornik z sieci i po ponownym podłączeniu od nowa wyszukać (wstroić) programy naziemnej telewizji cyfrowej - informuje Telewizja Polska.

Częstotliwości MUX-6 można znaleźć korzystając z Lokalizatora nadajników telewizji cyfrowej.

źródło: sat-charts.eu / TVP
TVP ABC tylko z MUX-6. Nowe parametry dziecięcego kanału

Pozostałe informacje


Komentarze ():