Dla Ciebie TV nowym kanałem dla kobiet. Będzie konflikt o nazwę?

Dla Ciebie TV nowym kanałem dla kobiet. Będzie konflikt o nazwę?25 sierpnia 2023 roku na satelicie Eutelsat Hot Bird 13G pojawił się nowy, polskojęzyczny kanał telewizyjny skierowany do kobiet Dla Ciebie TV (CTV). Co ciekawe na polskim rynku już od kilku lat nadaje kanał o zbliżonej nazwie.

Trzy największe ukraińskie grupy medialne FILM UA, 1+1 MEDIA, STAR LIGHT udostępniają swoje najlepsze seriale i programy, aby stworzyć zabawny, wielogatunkowy kanał telewizyjny. Kanał będzie dostępny z dwiema ścieżkami audio - możemy przeczytać na stronie dystrybutora kanału na rynku polskim, Idea Ventures.

Sygnał nowego kanału dostępny jest w bezpłatnym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E). Stacja nadawana jest w HD (H.264) ze wspomnianymi dwoma ścieżkami audio: polską i ukraińską. Ścieżki nadawane są w kompresji AAC, co na części odbiorników może skutkować brakiem dźwięku (brak odpowiedniego dekodera audio w oprogramowaniu). Początkowo stacja była wyszukiwana pod identyfikatorem "Dlia Ciebie TV", następnie nazwę poprawiono na "Dla Ciebie TV". Na ekranie kanał opatrzony jest wyłącznie logo "CTV".
 

Jak możemy wyczytać z materiałów dystrybutora na antenie kanału można będzie obejrzeć następujące seriale i miniseriale (z polskim lektorem); "Miłość matki", "Po zimie", "Motyle skrzydła, "Lynx", "Możesz marzyć o więcej?", "Mój najlepszy przyjaciel", "Tajemnica Anny", "Zamrożeni", "Fajni wujkowie". Oprócz tego w ramówce stacji pojawią się programy podróżnicze oraz z gatunku reality show i talk show.

Debiut nowego kanału o tej nazwie na polskim rynku może być nieco niefortunny. Na polskim rynku od kilku lat nadawany jest już kanał o nazwie "Dla Ciebie TV" (stylizowany zapis: "dlaCiebie.tv"). Jest to lokalna stacja z Jaworzna nadawana przez Wydawnictwo GM sp. z o.o. Kanał udostępniany jest w sieciach kablowych Toya, UPC, Netia, Jambox oraz w streamingu internetowym na podstawie koncesji KRRiT.Dodatkowo w latach 1999-2000 Telewizja Polsat (poprzez koncesję wydaną dla Polsatu 2 Cyfrowego) emitowała kanał "Dla Ciebie". Stacja, podobnie jak jej nowa ukraińska imienniczka, również była skierowana do żeńskiej widowni. W 2000 roku została zastąpiona przez kanał "Ona", a niespełna 2 lata później wycofana z rynku.

Przypomnijmy, że niedawno konflikt nazw spowodował, że MWE Networks musiało zmienić nazwę jednego ze swoich projektów telewizyjnych z Silver TV na Antena HD.

Więcej: Silver TV będzie musiał zmienić nazwę?


Parametry Dla Ciebie TV (CTV) na satelicie:

Eutelsat Hot Bird 13G (13°E)
10930 MHz, pol. H, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK

źródło: sat-charts.eu
Dla Ciebie TV nowym kanałem dla kobiet. Będzie konflikt o nazwę?

Pozostałe informacje


Komentarze ():