Śląsk: MUX-TVS na nowej częstotliwości, koniec multipleksu MWE

Śląsk: MUX-TVS na nowej częstotliwości, koniec multipleksu MWEIII etap refarmingu częstotliwości oprócz multipleksów ogólnopolskich dotknął także multipleksy lokalne.

22 maja 2022 z eteru zniknął multipleks TVS. Paczka programów powróciła jednak 25 maja 2022 na nowej częstotliwości. MUX-TVS nadawany jest teraz na kanale 30. (546 MHz) (wcześniej był to kanał 42.).

Oprócz zmiany częstotliwości zmieniono również standard transmisji. Aktualnie multipleks TVS nadawany jest w DVB-T2 z modulacją 16-QAM oraz FEC 1/2 i GI 1/128. Bitrate multipleksu to blisko 15 Mb/s.
 

Oferta programowa MUX-TVS się nie zmieniła. Nadal z multipleksu odbierać można Polsat HD, TVS HD, TV Republika SD, TV Okazje SD oraz Radio Silesia. Kanały telewizyjne nadal korzystają z kompresji AVC (H.264).

22 maja 2022 wygasło pozwolenie na emisję eksperymentalnego multipleksu DVB-T2 Grupy MWE w Katowicach. Multipleks zadebiutował w eterze w marcu br. W jego ramach nadawano stacje Power TV HD, NUTA.TV, Junior Music, Home TV, Xtreme TV, Filmax oraz Ukraina 24.

Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE, zadeklarował, że jego firma będzię się starała o uzyskanie nowej koncesji na emisję eksperymentalną na Śląsku.

źródło: sat-charts.eu
Śląsk: MUX-TVS na nowej częstotliwości, koniec multipleksu MWE

Pozostałe informacje


Komentarze ():