Katowicki multipleks MWE w DVB-T2 bez sygnału

Katowicki multipleks MWE w DVB-T2 bez sygnału9 maja 2022 wyłączono nadajnik, z którego emitowano sygnał eksperymentalnego multipleksu MWE w Katowicach i okolicach.

Katowicki multipleks MWE w DVB-T2 ruszył pod koniec marca br. Sygnał nadawano z nadajnika Katowice Kosztowy, a pozwolenie UKE na testy było ważne jeszcze do 22 maja 2022. Multipleks dostępny był na kanale 38. (610 MHz). Większość kanałów emitowano w kodeku AVC (H.264), przekaz dwóch pozostałych prowadzono w HEVC (H.265).

Więcej: Śląski multipleks MWE z oficjalną emisją w DVB-T2

 

Przed wyłączeniem multipleksu w jego ramach nadawano 7 kanałów: Nuta Gold, Xtreme TV, NUTA.TV, Junior Music, Filmax, Power TV HD oraz Ukraina 24. Jako provider w tablicy SDT zgłaszał się "MWE Teleport".

Wyłączenie nadajnika multipleksu MWE na Śląsku ma związek ze zbliżającym się refarmingiem i przełączeniem multipleksów ogólnopolskich do DVB-T2 w tym regionie.

- Pozwolenie radiowe w Katowicach faktycznie jest ważne jeszcze przez 2 tygodnie, ale Emitel nie jest nam w stanie dalej świadczyć usługi emisji ze względu na przygotowania do rafarmingu. Liczymy jednak, że pojawi się jakaś możliwość emisji w najbliższych dniach - ponformował portal Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks.

Grupa MWE będzie wnioskować o możliwość uruchomienia kolejnych emisji eksperymentalnych. Aktualnie nadawca ma pozwolenie na testy w Warszawie i Trójmieście (nadajniki nie zostały jeszcze uruchomione) oraz w Szczecinie (pozwolenie ważne jest do końca czerwca br., przekaz jest prowadzony na kanale 39.).

źródło: sat-charts.eu / Wirtualnemedia.pl
Katowicki multipleks MWE w DVB-T2 bez sygnału

Pozostałe informacje


Komentarze ():