Nuta Gold już nadaje. Koniec Gold TV

Nuta Gold już nadaje. Koniec Gold TV1 maja 2022 ruszyła emisja muzycznego kanału Nuta Gold. Jednocześnie z ofert operatorów usunięto Gold TV.

Jak informowaliśmy wcześniej Telestar S.A., nadawca Gold TV, wypowiedział umowę na jego produkcję i dystrybucję przez firmę Michała Winnickiego.

Więcej: Nuta Gold nowym kanałem od Michała Winnickiego


Tym samym 1 maja 2022 z ofert operatorów sieci kablowych i IPTV zniknął Gold TV. W ofercie Orange TV stacja została zastąpiona planszą z informacją "Przepraszamy, z przyczyn od nas niezależnych kanał jest chwilowo niedostępny." Gold TV opuścił również multipleks Platformy CANAL+ z satelity Eutelsat Hot Bird 13C.
 

Aby zapełnić lukę po Gold TV MWE Networks uruchomiło kanał Nuta Gold. Kanał korzysta z identycznych belek z podpisami teledysków jak w Gold TV. Kanał ma nowe logo, podobne do znaku zamkniętej stacji. Jako, że kanał nie otrzymał jeszcze koncesji KRRiT, obok oznaczenia wiekowego emitowany jest napis "emisja testowa".Nowy kanał nie emituje już pasma Ezo TV, które nadawano zawsze po godzinie 21:00 na antenie Gold TV.

Nuta Gold dostępna jest między innymi w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał ruszył na katowickim multipleksie MWE. Nuta Gold zastąpiła tam kanał Home TV. Co ciekawe identyfikacja kanału z "Home TV" na "NUTA GOLD" w tablicy SDT na tym multipleksie została zmieniona już pod koniec kwietnia br.

Kanał dostępny jest również na MUX-L3.

źródło: sat-charts.eu
Nuta Gold już nadaje. Koniec Gold TV

Pozostałe informacje


Komentarze ():