Śląski multipleks MWE z oficjalną emisją w DVB-T2

Śląski multipleks MWE z oficjalną emisją w DVB-T2Po kilku dniach od pierwszych testów uruchomiono oficjalną emisję nowego multipleksu MWE Networks z nadajnika RTCN Katowice / Kosztowy.

29 marca 2022 roku, ok. godziny 13:00 uruchomiono sygnał nowego multipleksu DVB-T2 na Śląsku. Jest nim multipleks Grupy MWE Networks. Przekaz prowadzony jest z nadajnika RTCN Katowice / Kosztowy na kanale 38. (610 MHz).

Start regularnej emisji multipleksu poprzedziły dni testów.

Więcej: Multipleks MWE testuje w Katowicach

 

Multipleks nadawany jest w standardzie DVB-T2 z modulacją QPSK (FEC: 3/5, GI: 1/128). Aktualna kombinacja MODCOD multipleksu pozwala uzyskać przepływność strumienia transportowego równą 8,9 Mbps.

Na multipleksie dostępnych jest 7 kanałów SD: Home TV, Xtreme TV, NUTA.TV, Junior Music, Filmax, Power TV oraz Ukraina 24. Wszystkie kanały, poza stacjami Filmax i Power TV, nadawane są w AVC (H.264). Dwie wspomniane stacje kompresowane są już za pomocą kodeka HEVC (H.265).

Jak podkreśla właściciel multipleksu, Michał Winnicki, reemisja kanału Ukraina 24 odbywa sie bezpłatnie, na koszt Grupy MWE. Ma to być odpowiedź na apel nadawcy kanału Ukraina 24 o powiększeniu jego zagranicznej dystrybucji w związku z trwającą wojną na Ukrainie.

MWE Networks planuje uruchomić swój multipleks DVB-T2 także w Gdańsku i Warszawie.

Multipleks DVB-T2 MWE w Katowicach wstępnie będzie dostępny do 22 maja br.

źródło: sat-charts.eu / SAT Kurier
Śląski multipleks MWE z oficjalną emisją w DVB-T2

Pozostałe informacje


Komentarze ():