TVP World dołącza do brytyjskiego Freeview

TVP World dołącza do brytyjskiego FreeviewOd wtorku, 1 marca kanał TVP World jest dostępny bezpłatnie na największej platformie telewizyjnej w Zjednoczonym Królestwie - Freeview, w ramach usługi Channelbox (Hbb TV).

Freeview, największa platforma telewizyjna w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, to odpowiednik naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Channelbox to usługa obejmująca pakiet dodatkowych kanałów telewizyjnych, do którego dostęp mają wszyscy widzowie korzystający z naziemnej telewizji Freeview na telewizorach podłączonych do Internetu. Usługa Channelbox znajduje się na kanale 271.
 

Telewizja Polska uruchomiła program TVP World w listopadzie 2021 roku. TVP World jest całodobowym, anglojęzycznym kanałem informacyjnym prezentującym środkowoeuropejski punkt widzenia na wydarzenia globalne.

TVP World dostarcza bieżące oraz istotne informacje, w tym: wiadomości z ostatniej chwili, biznesowe, kulturalne i sportowe. W obecnej sytuacji międzynarodowej zadaniem programu jest relacjonowanie na żywo konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz zwalczanie dezinformacji i fake newsów.

źródło: TVP
TVP World dołącza do brytyjskiego Freeview

Pozostałe informacje


Komentarze ():