EWTN dostępny w telewizji naziemnej DVB-T2

EWTN dostępny w telewizji naziemnej DVB-T2Do zestawu kanałów nadawanych przez BCAST w ramach testowego multipleksu DVB-T2 dodano przekaz katolickiego programu EWTN HD.

Dotyczas na kanale identyfikowanym jako "EWTN HEVC" emitowana była plansza informacyjna. Od końca listopada br. na wspominianym kanale dostępny jest już regularny przekaz kanału EWTN Polska HD. Dołączenie tego kanału telewizjnego do testowego multipleksu operatora BCAST było zapowiadane już kilka miesięcy temu.

Warto dodać, że wbrew identyfikatorowi kanału w tablicy SDT ("EWTN HEVC"), strumień wideo stacji jest kompresowany nie za pomocą kodeka HEVC (H.265), ale starszego AVC (H.264). Nie jest to pierwsza nieścisłość w nazewnictwie kanałów na tym multipleksie.

Więcej: MUX-BCAST: Niby MPEG4, ale jednak HEVC

 

EWTN Polska HD nadawany jest w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Przy kanale dostępna jest fonia AC-3. Średnia przepływność kanału waha się od 3,5 do 9 Mbps.

Aktualnie na warszawskim multipleksie BCASTu dostępne są następujące kanały: Polsat HD, TV Republika HD, TV Okazje, STARS.TV HD, Nowa TV HD oraz EWTN Polska HD. Paczka kanałów nadawana jest na częstotliwości 490 MHz (k. 23), z budynku WTT.

BCAST testuje również multipleks DVB-T2 we Wrocławiu (k. 41., Sky Tower). Operator planuje uruchomić także testowy multipleks DVB-T2 w Gdańsku.

źródło: sat-charts.eu
EWTN dostępny w telewizji naziemnej DVB-T2

Pozostałe informacje


Komentarze ():