Nowa TV HD i STARS.TV HD w DVB-T2

Nowa TV HD i STARS.TV HD w DVB-T2Do warszawskiego, eksperymentalnego multipleksu operatora BCAST w standardzie DVB-T2 dodano dwa nowe kanały: Nowa TV HD oraz STARS.TV HD.

Nowa TV HD na multipleksie pojawiła się 16 listopada. Muzyczny STARS.TV HD został dołączony do składu multipleksu w sobotę (20 listopada).

Oba kanały nadawane są w rozdzielczości 1920x1080 (HD) z wykorzystaniem kompresji HEVC. Przy kanałach dostępna jest jedna ścieżka audio AC-3 (Dolby Digital).
 

Do multipleksu BCASTu w DVB-T2 dołączono także planszę, która identyfikowana jest jako EWTN. Dostępność religijnego EWTN na testowych multipleksach BCASTu zapowiadana była od pewnego czasu, ale jeszcze operatorowi nie udało się uruchomić jego emisji.

Aktualnie na warszawskim multipleksie BCASTu dostępne są następujące kanały: Polsat HD, TV Republika HD, TV Okazje, STARS.TV HD, Nowa TV HD, plansza (EWTN). Paczka kanałów nadawana jest na częstotliwości 490 MHz (k. 23), z budynku WTT.

BCAST testuje również multipleks DVB-T2 we Wrocławiu. Operator planuje uruchomić także testowy multipleks DVB-T2 w Gdańsku.

źródło: sat-charts.eu
Nowa TV HD i STARS.TV HD w DVB-T2

Pozostałe informacje


Komentarze ():