TVP World bez przekazu z 33°E

TVP World bez przekazu z 33°EW sobotę (20.11) wyłączono nieszyfrowany dosył TVP World z satelity Eutelsat 33E.

Przypomnijmy, że przekaz ten dostępny był od 17 listopada br. Początkowo udostępniano tam stację Poland In. 18 listopada 2021 roku została ona zastąpiona przez TVP World.

Więcej: Przyśpieszony start TVP World. Jakie parametry? (wideo)

 

Według informacji uzyskanych przez sat-charts.eu przekaz TVP World na satelicie wykorzystywany będzie jako podgląd anteny dla reżyserki w studio ZPR Media, skąd na żywo nadawane są serwisy informacyjne TVP World. Ze studia ZPR serwisy dosyłane są za pomocą wozu DSNG Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przez satelitę do siedziby TVP, gdzie tworzony jest ostateczny sygnał kanału.

W związku z ograniczonym pasmem i kilkoma wydarzeniami na żywo, transmitowanymi przez TVP w weekend, zdecydowano się wyłączyć tymczasowo przekaz TVP World. Aktualnie częstotliwość zajmowana jest przez inne przekazy kontrybucyjne z wozów satelitarnych.

Niewykluczone, że przekaz TVP World powróci po weekendzie.

Dotychczasowe parametry TVP World na satelicie:

Eutelsat 33E (33°E)
11182 MHz, pol. H, SR 4800 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Aktualizacja (14:00):
Przekaz jest ponownie dostępny na w/w parametrach. Oznacza to, że dosył będzie wyłączany i włączany na bieżąco, w razie potrzeby przy realizacji programów na żywo, emitowanych na antenie TVP World. Nie można traktować przekazu jako stałego źródła dystrybucji TVP World. Częstotliwość dosyłu też może zostać zmieniona w razie potrzeby.

źródło: sat-charts.eu
TVP World bez przekazu z 33°E

Pozostałe informacje


Komentarze ():