Poland In testuje na satelicie

Poland In testuje na satelicieNa satelicie Eutelsat 33E pojawił się testowy przekaz kanału Poland In. Stacja jest nieszyfrowana.

Poland In był dotychczas dostępny wyłącznie w postaci strumienia internetowego (m.in. w usłudze TVP Stream). Teraz przekaz stacji pojawił się na satelicie Eutelsat 33E, gdzie Telewizja Polska wynajmuje pojemność pod przekazy kontrybucyjne.

Można się domyślać, że obecność tego kanału na satelicie ma wyłącznie charakter tymczasowy. Świadczyć może o tym identyfikator kanału. Stacja jest wyszukiwana jako "PLTVP5", co jest oznaczeniem jednego z enkoderów w uplinku przy ul. Woronicza w Warszawie.
 

Kanał nadawany w rozdzielczości 1920x1080 z wykorzystaniem kompresji AVC.

Poland In został uruchomiony 11 listopada 2018 roku, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wcześniej projekt funkcjonował jako serwis internetowy, a od 1 stycznia 2022 roku ma zostać przemianowany na TVP World. Stacja prezentuje serwisy informacyjne, publicystykę, informacje kulturalne i ekonomiczne. W ramówce znaleźć można także filmy i seriale poświęcone polskiej historii. Programy emitowane na antenie Poland In prezentowane są w języku angielskim lub z angielskimi napisami.

Parametry Poland In na satelicie:

Eutelsat 33E (33°E)
11182 MHz, pol. H, SR 4800 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

źródło: inf. wł. sat-charts.eu
Poland In testuje na satelicie

Pozostałe informacje


Komentarze ():