Bez kanałów na multipleksie DVB-T2 BCAST

Bez kanałów na multipleksie DVB-T2 BCASTOd początku listopada br. zaobserwować można problemy z odbiorem testowego multipleksu DVB-T2 nadawanego przez BCAST.

Przypomnijmy, że multipleks BCASTu nadawany jest w Warszawie (490 MHz) oraz Wrocławiu (634 MHz). W skład multipleksu wchodzą kanały Polsat HD, TV Republika, TV Okazje oraz TVRegionalna.pl (ten ostatnio tylko na multipleksie wrocławskim).

Od 1 listopada 2021 obserwowane są problemy z odbiorem multipleksu w obu lokalizacjach.
 

Odbiorniki DVB-T2 po wstrojeniu się w częstotliwość multipleksu, mimo sygnału, nie wyszukują kanałów (nadawane są same nośne OFDM, widoczna jest konstelacja 256-QAM). Od czasu do czasu do przekazu dorzucany jest strumień MPEG-TS z tablicami PSI/SI, ale bez strumieni elementarnych. Efektem jest wyszukanie kanałów i zapisanie ich w pamięci odbiornika, ale żaden strumień wideo ani audio nie może być odtworzony.

Do ciekawych sytuacji dochodziło również pod koniec września br. Z nadajnika WTT w Warszawie przez pewien czas emitowano skład multipleksu z Wrocławia (brak dubla TV Republika, ale za to wyszukiwała się TVRegionalna.pl z Lubina).

źródło: sat-charts.eu
Bez kanałów na multipleksie DVB-T2 BCAST

Pozostałe informacje


Komentarze ():