TVP 3 HD od 2022?

TVP 3 HD od 2022?Telewizja Polska planuje rozpocząć nadawanie TVP3 w wysokiej rozdzielczości w 2022 roku.

Zmiana ma się wiązać z przełączeniem sygnału naziemnej telewizji cyfrowej ze standardu DVB-T/AVC na DVB-T2/HEVC. Wówczas regionalne wersje TVP 3 dostępne na multipleksach naziemnych mają zostać podniesione z SD do HD.

Aktualnie Telewizja Polska przygotowuje się do przejścia z SD w HD w swoich ośrodkach regionalnych. Ten krok zapowiadany był przez prezesa TVP Jacka Kurskiego już na początku jego prezesury w 2016 roku.

Więcej: TVP3 z nowymi regułami emisji loga ekranowego

 

Jak dowiedział się serwis sat-charts.eu, od pewnego czasu część programów pasma wspólnego produkowana jest już w całości w HD (m.in "Głos regionów"). Ośrodki regionalne realizują w wysokiej rozdzielczości także część materiałów dla Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, które następnie pojawiają się m.in. na antenie TVP INFO czy w programach informacyjnych pozostałych anten TVP (m.in. w Teleexpressie).

Na 2022 planowane jest także uruchomienie 3 nowych 12 metrowych wozów produkcyjnych (w OTVP Gdańsk, Lublin oraz Poznań). Za ich integrację odpowiada warszawski oddział Studiotech.

źródło: inf. wł. sat-charts.eu
TVP 3 HD od 2022?

Pozostałe informacje


Komentarze ():