Wszystkie transmisje sportowe TVP także w HbbTV

Wszystkie transmisje sportowe TVP także w HbbTVTVP Sport udostępnił wszystkie transmisje, a także inne treści VOD w Naziemnej Telewizji Cyfrowej poprzez platformę hybrydową HbbTV. Po raz kolejny kanał sportowy Telewizji Polskiej wyszedł naprzeciw oczekiwaniom widzów. Od 14 stycznia br. mogą oni wybierać, czy chcą oglądać to, co jest emitowane w kanale linearnie czy też wybrać treści na żądanie.

Konsumpcja mediów zmienia się na naszych oczach w sprinterskim tempie - mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. - Popularność zyskują serwisy, które gwarantują użytkownikom wybór. Dlatego podążamy za trendami i zamiast tworzyć kolejne linearne kanały sportowe, dajemy widzom możliwość decydowania, co i kiedy chcą oglądać. Wcześniej stworzyliśmy nową wersję aplikacji mobilnej TVP Sport, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników, a teraz poszerzamy ofertę naszego kanału o treści dostępne na platformie hybrydowej TVP. Chcemy docierać z naszymi materiałami do jak najszerszego grona odbiorców, co jest zgodne z misją publicznego nadawcy. A to nie koniec naszych planów na 2021 rok.

W ofercie platformy hybrydowej Telewizji Polskiej udostępnione zostaną widzom wszystkie transmisje sportowe. Wiele z nich to relacje, które nie mieszczą się w bogatym programie kanału linearnego. Tylko w styczniu wyemitujemy m.in. mecze piłkarskiego Pucharu Króla (np. 20 stycznia mecz Realu Madryt) i Pucharu Włoch, zawody w biegach narciarskich, lekkiej atletyce (mityng w Duesseldorfie), kolarstwie (mistrzostwa świata w przełajach), czy wydarzenia e-sportowe jak Europejska Liga World of Tanks i rozgrywki FIFA 21.
 

Widzowie będą mieli również możliwość odtworzenia w całości wszystkich transmisji już po ich zakończeniu. Dodatkową atrakcją będą szybko przygotowane skróty meczów, wszystkie magazyny emitowane w kanale sportowym TVP, mnóstwo wywiadów i materiałów publicystycznych.

Obecny rok obfituje w wydarzenia sportowe. Już teraz TVP Sport planuje zamieszczać na platformie hybrydowej TVP również alternatywne transmisje i materiały związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy oraz igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Telewizja hybrydowa to połączenie tradycyjnej techniki telewizyjnej z nowoczesnymi technologiami internetowymi. Aby móc korzystać z nowych funkcjonalności, należy mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną przy pomocy tradycyjnej anteny i podłączony do internetu oraz mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television). Jak oglądać sport w telewizji hybrydowej? Po włączeniu kanału TVP Sport w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie. Wystarczy wtedy tylko nacisnąć czerwony przycisk na pilocie telewizora.

źródło: TVP
Wszystkie transmisje sportowe TVP także w HbbTV

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Halowe Mistrzostwa Europy
21:55
Blondynka 9
22:40
Blondynka. Kulisy serialu
23:00
Nie ma róży bez ognia
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:30
The Voice Kids 4
21:30
The Voice Kids 4
22:45
Stulecie Winnych 2
23:35
Stulecie Winnych 2
Polsat
20:05
Twoja twarz brzmi znajomo
22:10
Love Island. Wyspa miłości
23:10
Legenda Herkulesa
TVN
20:05
Kong: Wyspa Czaszki
22:40
Sicario II: Soldado