TVP Dokument HD w Platformie CANAL+. Satelitarny sygnał TVP Kultura będzie w HD

TVP Dokument HD w Platformie CANAL+. Satelitarny sygnał TVP Kultura będzie w HDJuż w listopadzie nowy kanał tematyczny TVP Dokument HD zostanie udostępniony abonentom Platformy CANAL+. Dodatkowo w przekazie satelitarnym program TVP Kultura zostanie podniesiony do jakości HD.

Od 19 listopada 2020 r. najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Dokument HD zostanie włączony do oferty satelitarnej CANAL+ i będzie dostępny dla wszystkich abonentów. Abonenci Platformy CANAL+ znajdą TVP Dokument w sekcji Kultura, Nauka, Świat na pozycji 85.

- Kanały tematyczne oferujące wysokiej jakości treści dokumentalne z wielu różnych kategorii są często wybierane przez naszych abonentów, dlatego bardzo cieszymy się z tego, że kanał TVP Dokument trafi do naszej oferty już w dniu oficjalnego startu - mówi Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych. Zróżnicowana oferta programowa TVP Dokument opiera się na serialach i filmach dokumentalnych, poruszających tematy społeczne, historyczne, dokumentalne, polityczne i kulturowe oraz klasyce polskiej szkoły dokumentu i reportażu.

TVP Dokument to różne oblicza dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie - bo najważniejszy jest człowiek. Na antenie TVP Dokument znajdzie się wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak nominowane do Oscara "Kraina miodu" (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanow) czy "Królik po berlińsku" (reż. Bartosz Konopka). Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Pierwszego dnia emisji kanału swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film "Efekt motylka" (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą. W dniu następnym przewidywana jest także premiera głośnego dokumentu "Skandal. Ewenement Molesty" (reż. Bartosz Paduch) - dokumentu o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową.
 

- Telewizja Polska konsekwentnie poszerza swoją ofertę programową, wzbogacając ją o nowe wartościowe kanały tematyczne, a takim programem jest bez wątpienia TVP Dokument. Nie udałoby się nam jednak skutecznie realizować głównego celu nadawcy publicznego, jakim jest udostępnianie treści najwyższej jakości, jak najszerszemu gronu odbiorców, bez współpracy z wiodącymi operatorami w Polsce. Dzięki współpracy z CANAL+, program TVP Dokument już od pierwszego dnia emisji będzie dostępny w jakości HD w kanale satelitarnym. Tym samym abonenci tej platformy jako jedni z pierwszych otrzymają dostęp do tej wyjątkowej oferty - mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

- Jesteśmy przekonani, że nowa antena Telewizji Polskiej przypadnie do gustu abonentom Platformy CANAL+. TVP Dokument jest kanałem tworzonym dla widzów oczekujących najwyższej jakości produkcji - a właśnie na takie filmy mamy zamiar stawiać. Zaprezentujemy najlepsze dokumenty ostatnich lat z Polski jak i ze świata, a od nowego roku - także najnowsze seriale dokumentalne produkcji własnej. Zapewniam Państwa, że dzięki naszej antenie, zobaczą Państwo więcej! - mówi Tomasz Piechal, Dyrektor TVP Dokument.

Dobrą wiadomością dla wszystkich abonentów satelitarnych jest również fakt, że TVP Kultura, od 19 listopada będzie emitowana w jakości HD. W ramówce kanału w listopadzie widzowie znajdą m.in. talent show "Wirtuozi V4+", w którym poszukiwane są młode talenty muzyki klasycznej, premierową emisję zrealizowanego na zamówienie TVP Kultura spektaklu Teatru Wierszalin "Dziady. Noc druga", a także cykl filmów Stanleya Kubricka w Czwartkowym klubie filmowym.

źródło: TVP
TVP Dokument HD w Platformie CANAL+. Satelitarny sygnał TVP Kultura będzie w HD

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
21:00
Geniusze i marzyciele. Henryk Magnuski
22:05
Portrecista
23:10
McMafia
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy seriali "Na dobre i na złe" i "Na sygnale"
20:55
Na dobre i na złe
21:45
Urodzona gwiazda
22:40
Na sygnale
23:10
LOL
Polsat
20:05
Sami swoi
21:55
Klik: i robisz, co chcesz
TVN
20:10
Doradca smaku 13
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Wyzwanie
23:30
Operacja Dunaj