TVP Polonia już w HD (parametry)

TVP Polonia już w HD (parametry)

TVP Polonia, pierwszy program satelitarny Telewizji Polskiej, zmienił standard nadawania programu z jakości SD na HD. Zmiany dokonano krótko po północy 1 września 2020 roku.

Program TVP Polonia w jakości HD będzie można odbierać od 1 września 2020 satelitarnie, natomiast operatorzy kablowi będą przełączać się na nowy standard sukcesywnie, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych.

- Stałe podnoszenie jakości technicznej kanałów oferty programowej jest ważnym celem jaki postawiła sobie Telewizja Polska. Ambicją TVP jest aby wszystkie nasze programy docierały do widzów co najmniej w jakości HD, co sukcesywnie realizujemy - zauważa Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

TVP Polonia to telewizja adresowana głównie do Polonii i Polaków za granicą oraz do obcokrajowców interesujących się Polską. Misją kanału jest niezmiennie tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą, podtrzymywanie tożsamości, języka ojczystego i kultury.

- Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień. Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD - mówi Magdalena Tadeusiak - Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.
 

Obok filmów fabularnych, seriali, audycji rozrywkowych oraz informacyjnych, TVP Polonia oferuje widzom na świecie unikatowe produkcje, których nie znajdą na innych kanałach telewizyjnych. Są to programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków w różnych krajach i regionach świata, reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych rodaków i ich osiągnięcia. Dzięki TVP Polonia widzowie otrzymują też codzienną porcję wiadomości z kraju w języku polskim - program informacyjny ?Polonia 24? oraz angielskim - "Focus on Poland".

Parametry TVP Polonia HD na satelicie:

Eutelsat Hotbird 13B (13°E)
11075 MHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Przekaz TVP Polonia SD prowadzony był z bitrate ~3 Mb/s (H.264 Main@L3.0). TVP Polonia w jakości HD nadawana jest aktualnie z bitrate ~6 Mb/s (H.264 High@L4.0). Warto dodać, że na ekranie nie jest emitowane logo z oznaczeniem "HD".

źródło: sat-charts.eu / TVP
TVP Polonia już w HD (parametry)

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
21:00
Podwójna tożsamość
22:45
Oprawcy z Katynia
23:50
Ludzie i bogowie
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy seriali "Na dobre i na złe" i "Na sygnale"
20:55
Na dobre i na złe
21:55
Na sygnale
22:35
Męsko-damska rzecz
Polsat
20:05
Nasz nowy dom 15
21:05
Kabaret na dobry wieczór. Paranienormalni Show
22:10
Love Island. Wyspa miłości 2
23:10
Zdrady
TVN
20:10
Doradca smaku 13
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Top Model 9
23:00
Nagi instynkt