MUX-L1: Mux TV Łużyce nie wróci, będzie nowy koncesjonariusz?

MUX-L1: Mux TV Łużyce nie wróci, będzie nowy koncesjonariusz?
Z listy pozwoleń radiowych Urzędu Komunikacji Elektronicznej zniknęły wpisy dotyczące multipleksu lokalnego MUX-L1 (TV Łużyce). Wcześniej wyłączono główny nadajnik multipleksu w Rząsinach oraz te w Jeleniej Górze i Chojnowie.

Rok temu zawieszono nadawanie programu Telewizji Łużyce, która była właścicielem MUX-L1. Na początku sierpnia 2019 roku wyłączono emisję MUX-L1 z nadajnika w Rząsinach. Przez pewień czas kontynuowano jednak emisję z dodatkowych nadajników multipleksu w Jeleniej Górze i Chojnowie. Te transmisje jednak również wyłączono.
 

Na przełomie maja i czerwca br. z listy pozwoleń radiowych Urzędu Komunikacji Elektronicznej zniknęły wpisy dotyczące multipleksu lokalnego MUX-L1 (TV Łużyce). Tym samym ten lokalny multipleks przestał istnieć. W międzyczasie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie dotyczące cofnięcia koncesji na nadawanie programu telewizyjnego Telewizji Łużyce Sp. z o.o.

Częstotliwość 610 MHz (k. 38) dla obszaru obejmującego m.in. Lubań, Zgorzelec, Bolesławiec, Jelenią Górę, Chojnów oraz Lubin wróciła do puli wolnych częstotliwości. Wedle wykazu UKE z 28.07.2020, 27 maja br. zgłoszono nowy wniosek o rezerwację tej częstotliwości dla nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Nie ma jeszcze dokładnych informacji kto ten wniosek złożył, ale możemy być pewni, że nowy koncesjonariusz będzie chciał jak najszybciej uruchomić multipleks z powrotem.

W ofercie MUX-L1 oferowano następujące kanały: TV Łużyce, Eska TV Extra, STARS.TV oraz przez pewien czas stację Wspólna.tv.

źródło: sat-charts.eu / Radio Polska
MUX-L1: Mux TV Łużyce nie wróci, będzie nowy koncesjonariusz?

Pozostałe informacje


Komentarze ():