Koniec VH1 Classic i MTV Rocks, w zamian MTV 80s i MTV 90s

Koniec VH1 Classic i MTV Rocks, w zamian MTV 80s i MTV 90sViacomCBS przygotowuje kolejne zmiany w portfolio swoich kanałów. Tym razem dotkną one muzycznych stacji VH1 Classic i MTV Rocks na europejskim rynku.

5 października 2020 roku VH1 Classic ma zostać zastąpione przez MTV 80s, a MTV Rocks przez MTV 90s. Jak można się domyślić, kanały poświęcone zostaną dwóm dekadom - MTV 80s będzie prezentować utwory z lat osiemdziesiątych, a MTV 90s z lat dziewięćdziesiątych. Zmiany będą dotyczyć kanałów na europejskim rynku.

Warto dodać, że od początku lipca br. na antenie VH1 Classic Europe nadawany jest blok pod nazwą "MTV 80s Takeover", podczas którego na ekranie widnieje już logo nowej stacji.
 

Kanały po rebrandingu będą nadawane w 16:9 (VH1 Classic nadal nadawany jest w formacie 4:3).

Nie są to jedyne zmiany w portfolio kanałów muzycznych ViacomCBS. 20 lipca br. na rynku brytyjskim wyłączono lokalne wersje Club MTV oraz MTV Rocks, a także MTV OMG, MTV UK +1 i MTV Music UK +1. Tym samym ViacomCBS w Wielkiej Brytanii pozostawił tylko 6 kanałów pod marką MTV (MTV UK, MTV Music, MTV Live, MTV Base, MTV Hits UK i MTV Classic).Przypomnijmy, że w marcu br. uszczuplono także muzyczne portfolio ViacomCBS w Polsce. Kanały MTV Music Polska oraz VH1 Polska zastąpiono wersjami europejskimi.

Więcej: MTV Music 24 już dostępny w Polsce


źródło: sat-charts.eu / ViacomCBS
Koniec VH1 Classic i MTV Rocks, w zamian MTV 80s i MTV 90s

Pozostałe informacje


Komentarze ():