ITI Neovision został przekształcony w CANAL+ Polska

ITI Neovision został przekształcony w CANAL+ Polska15 lipca 2020 roku spółka ITI Neovision S.A. zmieniła nazwą na CANAL+ Polska S.A. Jest to kolejny etap rebrandingu tej marki płatnej telewizji.

Proces brandingu rozpoczęto we wrześniu 2019 roku. Wówczas platforma NC+ została przekształcona w Platformę CANAL+.

Więcej: Ruszyła Platforma Canal+, koniec nc+ (wideo)

Operator Platformy telewizji cyfrowej CANAL+ Polska złożył też w lipcu br. prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego i rozważa przeprowadzenie oferty publicznej na GPW. CANAL+ jest wiodącym producentem kanałów tematycznych oraz premium. Jest też drugim co do wielkości dostawcą usług płatnej telewizji na Polskę. Pod koniec 2019 r. miała ok. 2,7 mln abonentów.
 

CANAL+ nie tylko udostępnia kanały podmiotów trzecich, ale też własne kanały telewizyjne. Wprowadza też nową usługę streamingową CANAL+ (OTT). W maju platforma uruchomiła usługę typu VOD, w ramach której będzie można oglądać przez internet kanały telewizyjne i filmy na życzenie. Nową usługę będą wspierały własne produkcje CANAL+ oraz partnerzy, w tym HBO.

- CANAL+ Polska posiada ugruntowaną pozycję lidera telewizji premium w Polsce. Stawiamy na jakość i innowacje, co przekłada się na nasz systematyczny wzrost i konsekwentne poszerzanie bazy abonentów od 2016 roku. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy naszą ofertę o usługę streamingową CANAL+ (OTT). Jako Zarząd koncentrujemy się na wdrażaniu strategii, podczas gdy akcjonariusze rozważają kolejne kroki w procesie potencjalnej oferty publicznej - mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu Spółki.

źródło: Platforma C+
ITI Neovision został przekształcony w CANAL+ Polska

Pozostałe informacje


Komentarze ():