News24 z koncesją

News24 z koncesją
19 czerwca 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy kanału Next 24/7 HD na News24. Wnioskowała o to spółka Astro SA z Warszawy.

Koncesję na nadawanie kanału Next 24/7 HD spółka Astro otrzymała w 2011 roku. Jednakże kanał nigdy nie wystartował. W maju br. spółka zdecydowała się wystąpić do KRRiT o zmianę nazwy w koncesji z Next 24/7 HD na News24.

Informacje o planach Astro związanych z uruchomieniem społecznej telewizji informacyjnej News24 pojawiły się w marcu br. W czerwcu 2020 roku rozpoczęto nabór osób na szkolenie w zakresie przygotowywania do pracy przy nowej stacji.
 

Astro SA nie informuje kiedy dokładnie ma wystartować nowy kanał.

Wykorzystując doświadczenia ASTRO S.A. związane z prowadzeniem Superstacja opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100% na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Projekt zakłada dwie drogi dystrybucji internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego. Spółka zakończyła też przygotowanie drugiej realizatorki w studiu telewizyjnym przy inżynierskiej 4. Realizatorka ma być w pełni wykorzystywana do realizacji nowego projektu telewizji - czytamy w komunkacie Astro SA.

Astro SA jest producentem programów telewizyjnych (m.in. "Familiada", "Va Banque"). Spółka jest również nadawcą kanałów telewizyjnych eSport TV i 13tv.

Warto wspomnieć, że w Albanii już od 2002 roku funkcjonuje kanał o nazwie News 24.

źródło: sat-charts.eu
News24 z koncesją

Pozostałe informacje


Komentarze ():