Piotr Kraśko w zespole Faktów TVN i TVN24

Piotr Kraśko w zespole Faktów TVN i TVN24W lipcu do zespołu Faktów TVN i TVN24 dołącza Piotr Kraśko. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem "Faktów o świecie" w TVN24 BIS i współprowadził weekendowe wydania "Dzień Dobry TVN". Jeszcze w lipcu poprowadzi główne wydania Faktów TVN i Fakty po Faktach w TVN24.

- Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach - mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24. Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.

- To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam - dodaje Piotr Kraśko - Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania.
 

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates. W TVN24 i TVN24 BIS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W 2018 roku w programie TVN "Wracajcie skąd przyszliście", przemierzył razem z jego uczestnikami jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie.

Wcześniej, jako korespondent TVP pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie "Wiadomości" a w latach 2012 - 2016 był ich redaktorem naczelnym.

Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

źródło: TVN Discovery
Piotr Kraśko w zespole Faktów TVN i TVN24

Pozostałe informacje


Komentarze ():