Platforma hybrydowa TVP w nowej odsłonie

Platforma hybrydowa TVP w nowej odsłonie
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, Telewizja Polska uruchomiła nową usługę w naziemnej telewizji cyfrowej, dostępną dla każdego w Polsce - bezpłatnie.

Teraz wystarczy na pilocie telewizora nacisnąć czerwony przycisk i przenieść się w świat multimedialnej rozrywki, w którym w dowolnym momencie można między innymi obejrzeć ulubione pozycje programowe takie jak: filmy i seriale dla dzieci i dorosłych, programy informacyjne i publicystyczne, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle Teatru Telewizji, zrekonstruowaną cyfrowo bibliotekę telewizyjnej klasyki i wiele innych pozycji z bogatej oferty VOD Telewizji Polskiej.

Telewizja hybrydowa, to połączenie tradycyjnej techniki telewizyjnej z nowoczesnymi technologiami internetowymi. Aby móc korzystać z nowych funkcjonalności należy mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną z tradycyjnej anteny, mieć telewizor podłączony do internetu i mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television) w wersji 1.0 lub nowszej. Aby ustalić posiadaną wersję HbbTV i sposób aktywacji tej funkcjonalności należy sprawdzić dane odbiornika udostępnione przez producenta w instrukcji obsługi, czy na internetowych stronach wsparcia producenta. Podczas oglądania programów Telewizji Polskiej w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie, która zachęca do włączenia nowej usługi Telewizji Polskiej.

Odświeżona wersja serwisu została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych trendów i doświadczeń konsumenckich. Kładzie nacisk na nowoczesną prezentację treści. Platforma zyskała nowe logo, atrakcyjny i przejrzysty wygląd, dostępna jest za jej pośrednictwem bogata i różnorodna oferta programowa. Nawigacja serwisu jest intuicyjna, pozwala w łatwy sposób przełączać się między kategoriami programowymi oraz umożliwia szybki dostęp do pożądanych treści, wykorzystując jedynie podstawowe klawisze nawigacyjne pilota.
 

Dzięki platformie hybrydowej TVP od teraz, bezpośrednio z ekranu telewizora można też obejrzeć program każdego z szewsnastu oddziałów terenowych Telewizji Polskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych widzów i ich rodziców, w specjalnie utworzonej kategorii "Dla Dzieci" udostępnione zostały bajki, seriale i audycje edukacyjne. Uczniowie mogą w dowolnym momencie odtworzyć lekcje dostępne w ramach projektu "Szkoła z TVP", nawet jeśli na komputerze w domu drugie dziecko uczestniczy aktualnie w zajęciach online. Udostępnione zostały także programy takie jak TVP Polonia, TVP Parlament oraz anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej - PolandIN.

Odświeżona platforma hybrydowa Telewizji Polskiej oferuje również bardzo praktyczne funkcjonalności takie, jak pogoda z prognozą godzinową (72h) i długoterminową (10 dni) oraz dostęp do informacji z Regionalnego System Ostrzegania prowadzony przy współpracy Telewizji Polskiej z MSWiA, za pośrednictwem którego obywatele informowani są o lokalnych zagrożeniach, czy ostrzeżeniach np. utrudnieniach drogowych w podziale na województwa.

Uruchomienie odświeżonej wersji platformy hybrydowej Telewizji Polskiej jest pierwszym etapem prac nad uatrakcyjnieniem oferty usług dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i udostępnienia widzom, z wykorzystaniem sieci internet, funcjonalności znanych do tej pory jednynie z płatnych platform telewizyjnych.

źródło: TVP
Platforma hybrydowa TVP w nowej odsłonie

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
2020-08-08
21:00 Bayern Monchium - Chelsea Londyn
21:00 FC Barcelona - SSC Napoli
 
Ekstraklasa w TV
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Pogoda
20:05
Tour de Pologne
20:10
La Bandida
20:55
Liga Mistrzów UEFA
23:05
Pluton
TVP 2
20:00
Lato, muzyka, zabawa - wakacyjna trasa Dwójki
20:45
Festiwal Muzyki Tanecznej - Kielce 2020
21:40
Festiwal Muzyki Tanecznej - Kielce 2020
22:50
Lato, muzyka, zabawa - wakacyjna trasa Dwójki
Polsat
20:00
Titanic
22:05
X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
TVN
20:00
Salon dźwięku
21:00
Gruby i chudszy II: Rodzina Klumpów
23:10
Wygrać miłość