Pierwszy kanał TVP eSzkoła ruszy 19 marca

Pierwszy kanał TVP eSzkoła ruszy 19 marca
Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchamiają pierwszy wirtualny kanał edukacyjny. Nowe pasmo powstało z myślą o uczniach, pozostających w domach.

Jak informowaliśmy wcześniej, Telewizja Polska pracuje nad internetowymi kanałami edukacyjnymi TVP eSzkoła.

Już w czwartek 19 marca o godz. 9.00 na stronie tvpstream.tvp.pl wszyscy uczniowie znajdą wartościowe materiały uzupełniające edukację programową. 4-godzinny, bezpłatny program będzie dostępny na stronie tvp.vod.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji na żywo.

Uczniowie szkół podstawowych i liceów oraz wszyscy zainteresowani będą mogli codziennie wziąć udział w fascynującej podróży po wybranych instytucjach nauki. Na początek Telewizja Polska zaprasza do wirtualnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Wkrótce widzowie przeniosą się za pośrednictwem TVP także do Centrum Nauki Kopernik.
 

- W tej wyjątkowej chwili myślimy przede wszystkim o rodzinach, szczególnie dzieciach - komentuje Mateusz Matyszkowicz, członek Zarządu Telewizji Polskiej. - Jesteśmy z naszymi widzami w każdej sytuacji i w pełnym wymiarze, dlatego za pośrednictwem pasma online oferujemy młodym widzom treści, które wzbogacają ich wiedzę i edukację w nowych, wymagających warunkach - podkreśla Mateusz Matyszkowicz.

Zdaniem Jana Ołdakowskiego, Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, nowy wirtualny kanał stanowi potrzebne narzędzie edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
- Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy spożytkować go w sposób wartościowy - wyjaśnia Jan Ołdakowski. - Nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także dostarcza dodatkowe możliwości, by pogłębić wiedzę i rozwinąć zainteresowania - komentuje Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ramach nowego pasma edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego barwnie i wyczerpująco opowiedzą uczniom o wybranych zagadnieniach historii. Wyjaśnią widzom m.in. co robiły dzieci w Powstaniu, jak działała Poczta Harcerska i na czym polegała rola sanitariuszek. Posłuchamy o pomocy lotniczej w czasie Powstania - o zrzutach, siłach lotniczych USA i Wielkiej Brytanii oraz przeanalizujemy mapy lotnicze. Chętni będą mogli wejść online do repliki kanału, którym ewakuowali się powstańcy, dowiedzieć się, jakie było uzbrojenie żołnierzy. Dzieci posłuchają opowieści o grze planszowej "Hodowla zwierzątek", której jedyny zachowany w całości egzemplarz prezentowany jest w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także dowiedzą się, jak to możliwe, że w Warszawie w owym czasie działał teatrzyk kukiełkowy.

źródło: sat-charts.eu / TVP Stream
Pierwszy kanał TVP eSzkoła ruszy 19 marca

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2020-04-04
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Orędzie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego
20:10
Pogoda
20:15
Alarm!
20:35
Komisarz Alex 14
21:35
Quantum of Solace
23:30
Gangster
TVP 2
20:00
Dance Dance Dance 2
20:35
Dance Dance Dance
21:35
Muzyka na dobry wieczór
22:30
Czerwony pająk
Polsat
20:10
Shrek Trzeci
22:00
Joke Show
23:00
Ktoś całkiem obcy
TVN
20:00
Raj dla par
22:20
Kocha, lubi, szanuje