Trzy kanały EBU Live na 7°E (foto)

Trzy kanały EBU Live na 7°E (foto)Europejska Unia Nadawców (EBU) dokonała szeregu zmian na swoich transponderach na satelicie Eutelsat 7B. Zmiany dotyczą stacji związanych z siecią Eurovision News Exchange.

1 października 2019 roku EBU wyłączyła emisję dwóch kanałów służących do liniowej wymiany materiałów newsowych pomiędzy nadawcami zrzeszonymi w tej organizacji: PNN (Permament News Network) oraz PEN (Permament Event Network).

Więcej: Eurovision News Exchange zmigrowało do HD (foto)


Tym samym wymiana materiałów wideo w sieci EVN (Eurovision News Exchange) odbywa się teraz wyłącznie za pomocą internetu - poprzez upload plików wideo w specjalnym serwisie EVN. Przypomnijmy, że przez wiele lat wykorzystywany do tego satelitarny kanał PNN, gdzie materiały newsowe wysyłane były w postaci linearnej do dalszego odbioru i nagrania przez zrzeszonych nadawców. W Polsce z materiałów EVN korzysta Telewizja Polska.
 

Tym samym PEN wyewoluował do postaci trzech niezależnych kanałów nazwanych jako EBU Live.Tym samym EBU równolegle może emitować na żywo trzy niezależne wydarzenia (konferencje, briefingi, debaty...). Każdy z kanałów idetyfikuje się innym kolorem: EBU Live 1 - niebieski, EBU Live 2 - zielony oraz EBU Live 3 - czerwony. Kanały, podobnie jak PNN i PEN, szyfrowane są w BISS.Parametry kanałów EBU Live:

Eutelsat Eutelsat 7B (7°E)
EBU Live 1 - 11061 MHz, pol. H, SR 4937 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
EBU Live 2 - 11055 MHz, pol. H, SR 4937 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
EBU Live 3 - 11066 MHz, pol. H, SR 4937 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

źródło: sat-charts.eu
Trzy kanały EBU Live na 7°E (foto)

Pozostałe informacje


Komentarze ():