SES: synchronizacja przekazów satelitarnych i OTT na żywo 5.00/52
SES: synchronizacja przekazów satelitarnych i OTT na żywo

SES: synchronizacja przekazów satelitarnych i OTT na żywo
Najnowsze rozwiązanie SES, które zostanie po raz pierwszy zaprezentowane na targach IBC2019 w Amsterdamie, umożliwia synchronizację transmisji over-the-top (OTT) i satelitarnej. Rozwiązanie polega na dostarczeniu sygnału IP do platform OTT z szybkością łącza satelitarnego, by zapewnić jak najlepsze wrażenia z oglądania transmisji na żywo. Nowe rozwiązanie nosi nazwę Satellite and OTT in sync (synchronizacja transmisji satelitarnej i OTT).

Wyzwaniem stojącym przed SES było uniknięcie nawet kilkusekundowego opóźnienia w transmisji przekazu na żywo oglądanego na różnych ekranach, które może zepsuć to doświadczenie. Unikatowe rozwiązanie SES gwarantuje nadawcom, że ich klienci będą mogli w pełni cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami podczas śledzenia swoich ulubionych wydarzeń.

Opracowane przez SES rozwiązanie Satellite and OTT in sync przejmuje sygnał źródłowy kierowany do satelity i dystrybuuje go poprzez IP równolegle z przekazem satelitarnym. Dzięki zastosowaniu kodowania o niskich opóźnieniach i dodatkowych rozwiązań wprowadzanych do strumienia IP u źródła, możliwe jest dostarczanie treści do platform OTT synchronicznie z sygnałem satelitarnym. Technika ta eliminuje kilkusekundowe opóźnienia pomiędzy tradycyjnym przekazem telewizyjnym a innymi rozwiązaniami OTT o niskich opóźnieniach lub tradycyjnymi transmisjami OTT.
 

? W dzisiejszych czasach nadawcy dążą do rozwijania swojej oferty, zapewniając odbiorcom możliwie najlepsze doświadczenia podczas śledzenia transmisji na żywo. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku sportów premium. Gdy kibic ogląda ważny mecz na platformie OTT i słyszy okrzyki tłumu dobiegające z baru po drugiej stronie ulicy, z pewnością odczuwa spore rozczarowanie ? mówi Ferdinand Kayser, CEO SES Video. ? SES, jako dystrybutor hybrydowych treści wideo, może przetwarzać kontentu źródła zarówno na potrzeby transmisji satelitarnej, jak i OTT, pomagając nadawcom zapewnić odbiorcom unikatowe, spójne i satysfakcjonujące wrażenia.

SES jest liderem branży z globalnym zasięgiem obejmującym ponad 355 milionów gospodarstw domowych posiadających odbiornik telewizyjny (co odpowiada 1 miliardowi osób). Spółka transmituje ponad 8,2 tys. kanałów drogą satelitarną. Aktualnie, po niedawnej integracji spółki zależnej MX1 z SES Video, SES zarządza ponad 525 kanałami i zapewnia ponad 8,4 tys. godzin strumieniowej transmisji wideo drogą elektroniczną, w tym ponad 620 godzin transmitowanych na żywo wydarzeń i imprez sportowych premium dziennie. Wprowadzenie na rynek ujednoliconego rozwiązania w zakresie infrastruktury wideo i usług oznacza, że SES przyspieszy wdrożenie hybrydowych linearnych i nielinearnych usług oraz rozwiązań o zasięgu globalnym.

źródło: SES
SES: synchronizacja przekazów satelitarnych i OTT na żywo

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
20:55
"Zniewolona". Kulisy
21:05
Zniewolona
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Ocaleni
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "M jak miłość"
20:55
M jak miłość
21:50
Lepsza połowa
22:20
Zainwestuj w marzenia 2
22:30
Młodzi lekarze 3
23:25
Sposób na kryzys
Polsat
20:10
Terminator: Genisys
22:50
W sieci pająka
TVN
20:10
Doradca smaku 11
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:35
Zabójcy