Studiomed TV już nadaje (parametry) 5.00/52
Studiomed TV już nadaje (parametry)

Studiomed TV już nadaje (parametry)27 sierpnia wystartowała polska telewizja o zdrowiu i medycynie - Studiomed TV. Kanał dostępny jest m.in. na platformie nc+.

O planach startu nowej polskiej telewizji poświęconej zdrowiu pisaliśmy już na początku lipca br.

Więcej: Nowy kanał o zdrowiu i medycynie jeszcze w 2019 roku?


Kluczem do skutecznej profilaktyki zdrowotnej jest bez wątpienia odpowiednia wiedza. Jednym z najpopularniejszych źródeł jej czerpania jest dla Polaków telewizja. Niestety, popularne programy często nie dostarczają w tym zakresie kompleksowych informacji, a merytoryczne formaty telewizyjne z udziałem specjalistów to w dalszym ciągu rzadkość. W odpowiedzi na rosnącą potrzebę edukacji społeczeństwa w tematach związanych ze zdrowiem powstał Studiomed TV. Telewizja o tematyce medycznej skierowana do szerokiej widowni ruszyła 27 sierpnia 2019.

Choć telewizja to dziś w dużej mierze sposób na dostarczanie rozrywki, badania potwierdzają, że doceniamy także jej wartość edukacyjną. Aż 46 proc. Polaków deklaruje oglądanie telewizji w celu poszerzenia swojej wiedzy. Co ciekawe, większość z nas chętnie ogląda programy o tematyce medycznej. W odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa powstał właśnie nowy kanał telewizyjny - Studiomed TV czyli projekt, którego celem jest popularyzacja wiedzy związanej z profilaktyką i leczeniem
- czytamy w komunikacie nadawcy. - Przewagą naszej telewizji będzie bliska współpraca ze środowiskiem medycznym. Studiomed TV jest platformą komunikacji pomiędzy lekarzami, pacjentami i wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za zdrowie Polaków. W tym celu stworzyliśmy Radę Programową, w składzie której znajdują się wybitni i niezależni eksperci - mówi Dominik Tzimas, pomysłodawca i założyciel telewizji.

Wydawcą programu została Małgorzata Wiśniewska - dziennikarka z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie informowania Polaków o zdrowiu. W Studiomed TV jako wydawca odpowiada ona za strategię programową, dobór tematów i audycji. Przygotowuje również własny program, o szczegółach którego nadawca poinformuje wkrótce.

Nowa telewizja to cenna platforma wiedzy, z której widzowie dowiedzą się m.in. jak zapobiegać chorobom, jak żyć z przewlekłą chorobą, poznają najnowsze metody leczenia oraz odpowiedzi, jak radzić sobie w realiach systemu opieki oraz jakie są prawa pacjenta. Nie zabraknie również audycji o charakterze rozrywkowym.

Jak tłumaczy Małgorzata Wiśniewska: nie zapominamy o tym, że telewizja w pierwszej kolejność ma dostarczać rozrywkę, dlatego wybieramy i produkujemy programy, które w ciekawy, zrozumiały i tam, gdzie to możliwe, rozrywkowy sposób edukują i doradzają.
 

W ofercie kanału pojawią się cykle programów edukacyjnych i poradniczych oraz dokumenty. Ekspercki kontent Studiomed TV będą współtworzyć wybitni przedstawiciele środowiska lekarskiego. Wśród wykorzystywanych formatów znajdą się reportaże, rozmowy i wywiady oraz magazyny informacyjne. Studiomed TV ma się odróżniać od innych telewizji wysoką jakością prezentowanych treści oraz ich dopasowaniem do różnych odbiorców. Nadawca chce dotrzeć przede wszystkim do widzów zainteresowanych zdrowiem i medycyną, dlatego stawia na programy merytoryczne i ważne z punktu widzenia edukacji zdrowotnej Polaków.

W planach Studiomed TV jest współpraca przy programach z ekspertami medycznymi z całej Polski. Na wsparcie merytoryczne projektu Studiomed TV już zdecydowała się m.in. firma Medicover Polska. Dzięki nawiązaniu współpracy, stacja, będzie miała także możliwość skorzystania z szerokiego zaplecza wiedzy, infrastruktury medycznej oraz licznych ekspertów firmy.

- Zdecydowaliśmy się zaangażować w ten projekt, ponieważ uważamy, że misja edukacyjna jaką realizuje Studiomed TV jest bardzo ważna. Nie ingerujemy w zawartość merytoryczną stacji. Zależy nam na tym, aby programy nadawane na kanale były wiarygodne i rzetelne. Do dyspozycji nadawcy pozostawiamy naszych ekspertów oraz know-how - mówi John Stubbington, COO Healthcare Services, Medicover.

Studiomed TV jest dostępna u operatorów telewizji kablowych oraz platform satelitarnych. Pierwszymi, którzy udostępniają nowy kanał swoim abonentom są platforma satelitarna nc+ oraz operator telekomunikacyjny JMDI.

Głównym źródłem przychodów mają być opłaty abonamentowe od operatorów, a nie reklamy, choć te również będą obecne.

Kanał w ofercie u operatorów:

Platforma nc+ - kanał nr 139
JMDI - kanał nr 149

Parametry techniczne Studiomed TV:
10892 MHz, pol. H, SR 27500 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Studiomed TV HD parametry na satelicie


źródło: Studiomed TV / sat-charts.eu
Studiomed TV już nadaje (parametry)

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
20:55
"Zniewolona". Kulisy
21:05
Zniewolona
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Ocaleni
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "M jak miłość"
20:55
M jak miłość
21:50
Lepsza połowa
22:20
Zainwestuj w marzenia 2
22:30
Młodzi lekarze 3
23:25
Sposób na kryzys
Polsat
20:10
Terminator: Genisys
22:50
W sieci pająka
TVN
20:10
Doradca smaku 11
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:35
Zabójcy