Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja

Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja W najbliższą niedzielę, 12 maja 2019 roku o godz. 19:30 "Wiadomości" rozpoczną nadawanie ze studia, wyposażonego w supernowoczesne technologie: wirtualne okno i rozszerzoną rzeczywistość. Program zyskał też nową oprawę muzyczną oraz graficzną, przygotowaną przez specjalistów z Platige Image.

- Nowe studio "Wiadomości" jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość wprowadzamy do programu informacyjnego w tej skali jako pierwsi w Polsce - mówi Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Oba rozwiązania będą wykorzystywane w każdym wydaniu "Wiadomości". Dzięki supernowoczesnym technologiom dziennikarze będą mieli szerokie możliwości prezentacji danych, a także interakcji z grafiką - informuje Jarosław Olechowski.
 

Na nową odsłonę programu składa się również całkowicie zmieniona scenografia i nowa czołówka. Oprawę wizualną programu przygotowali specjaliści z firmy Platige Image, jednego z najlepszych studiów graficznych na świecie, na czele z nominowanym do Oscara Tomaszem Bagińskim. Czołówka "Wiadomości" to dynamiczna animacja, w której wykorzystano rozwiązania plastyczne, zgodne ze światowymi trendami designu programów informacyjnych.

- Nowe studio "Wiadomości" to nasz kolejny krok w kierunku odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej. W ostatnim czasie zdynamizowaliśmy sposób przedstawiania newsów, a także zwiększyliśmy częstotliwość łączeń na żywo z naszymi reporterami. Teraz do tego dodajemy supernowoczesne technologie - komentuje Jarosław Olechowski, dyrektor TAI.

Pierwsze wydanie "Wiadomości" w nowej odsłonie już 12 maja o godz. 19:30 w TVP1

źródło: TVP
Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja

Pozostałe informacje


Komentarze ():