Junior Eurovision 2019 w Gliwicach

Junior Eurovision 2019 w GliwicachGliwice na Śląsku zostały wybrane na Miasto-Gospodarza 17. Konkursu Piosenki Eurowizja Junior w 2019 roku. Konkurs odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice, jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów sportowych i rozrywkowych w Polsce.

Po spektakularnej wygranej reprezentantki Polski, Roksany Węgiel, w konkursie Eurowizji Junior w 2018 roku w Mińsku na Białorusi, Europejska Unia Nadawców (EBU) powierzyła organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w roku 2019 Telewizji Polskiej.

EBU i TVP zdecydowały, że 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach na Śląsku. Oficjalna nazwa Miasta-Gospodarza, w którym 24 listopada odbędzie się konkurs Eurowizji Junior, to GLIWICE- SILESIA.

- Decyzja o przyznaniu Gliwicom statusu Miasta-Gospodarza tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior napawa mnie radością i dumą - powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP. - Telewizja Polska jest w pełni przygotowana na to wspaniałe wydarzenie, przygotowujemy się do Konkursu z wielkim zaangażowaniem i pasją. Cieszymy się, że Gliwice, miasto w pięknym, historycznym regionie, jakim jest Śląsk, będzie naszym partnerem w tym przedsięwzięciu. Arena Gliwice to znakomity obiekt, z którym wiążemy nadzieje na rewelacyjne, rozrywkowe widowisko - podkreślił Jacek Kurski.
 

- Z radością ogłaszamy, że Gliwice-Śląsk będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 - poinformował Jon Ola Sand, Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU. - Konkurs w Mińsku na Białorusi był spektakularnym wydarzeniem i jesteśmy przekonani, że Telewizja Polska przygotuje tegoroczną edycję tak samo doskonale i na równie wysokim poziomie. To wyjątkowa sytuacja, że kraj, który zwyciężył ubiegłoroczną edycję, będzie także gospodarzem kolejnego Konkursu. Jesteśmy pewni, że Telewizja Polska zorganizuje tegoroczny Konkurs z podobną pasją i zamiłowaniem do świetnej zabawy - powiedział Jon Ola Sand.

Arena Gliwice może pochwalić się najnowocześniejszym wyposażeniem i imponującą liczbą możliwości konfiguracji widowni. Obiekt jest miejscem, gdzie odbywa się wiele ważnych, spektakularnych wydarzeń, takich jak koncerty, zawody sportowe, pokazy rodzinne, targi, konferencje i wiele innych imprez.

Gliwice to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast województwa śląskiego. Jest to miasto o bogatej tradycji kulturalnej, historycznej i przemysłowej, z doskonale rozwiniętą infrastrukturą i wygodną komunikacją miejską. Gliwice mogą pochwalić się piękną architekturą, gdzie elementy średniowieczne i secesyjne harmonijnie komponują się z innowacyjnością i modernizmem XXI wieku. Śląsk to region bogaty w zasoby naturalne i bogata aglomeracja znana ze swojej wspaniałej kultury, dziedzictwa i różnorodności. Mieszkańcy Śląska słyną z otwartości. Co roku w tym regionie odbywa się wiele koncertów muzycznych i innych wydarzeń artystycznych.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie pięciokrotnie, powracając w 2016 roku po 11-letniej przerwie. Konkurs Eurowizji Junior 2018 to do tej pory największy konkurs w historii Eurowizji Junior, z rekordową ilością dwudziestu uczestniczących w Konkursie krajów i rekordową liczbą oddanych głosów. W zaciętym wyścigu do mety zwyciężyła Roksana Węgiel z utworem "Anyone I want to be", który zdobył 215 punktów.

źródło: TVP
Junior Eurovision 2019 w Gliwicach

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2020-07-11
15:00 Arka Gdynia - ŁKS Łódź
17:30 Legia Warszawa - Cracovia
20:00 Wisła Kraków - Korona Kielce
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
La Bandida
21:20
Wołyń
23:55
Oddział Delta
TVP 2
20:05
Tożsamość
21:35
To był festiwal
23:00
Wirtuoz
Polsat
20:00
Alicja w Krainie Czarów
22:25
X-Men Geneza: Wolverine
TVN
20:00
To skomplikowane
22:25
Nadchodzi Polly