Bez kanałów TVP w WP Pilot na dwa miesiące

Bez kanałów TVP w WP Pilot na dwa miesiącePrezes TVP S.A. Jacek Kurski i prezes WP Holding Jacek Świderski zadeklarowali chęć porozumienia w sprawie emisji sygnału TVP w usłudze WP Pilot. Do 16 lipca obie strony chcą wypracować zadowalające rozwiązanie. Tymczasowo, na czas negocjacji, stacje TVP nie będą dostępne w usłudze WP Pilot.

Zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej stały się okazją do nawiązania rozmów pomiędzy nadawcami. Dla Telewizji Polskiej kluczowe jest poprawne wykonanie umowy licencyjnej. Strony zgadzają się, że obecne regulacje prawne w zakresie "must carry i must offer" są niedoskonałe. Wirtualnej Polsce zależy na porozumieniu z jej wszystkimi partnerami. Z tego powodu WP w geście dobrej woli zdecydowała się wyłączyć stacje TVP ze swojej usługi do 16 lipca, na czas planowanych negocjacji, w wyniku których strony będą poszukiwały nowej formuły porozumienia na warunkach komercyjnych.

- Cieszę się, że rozpoczęte negocjacje mogą zaprocentować nie tylko dostępem do trzech kanałów, ale do całej bogatej oferty telewizji publicznej. Wierzę, że na porozumieniu dwóch polskich mediowych spółek skorzystają przede wszystkim widzowie - mówi Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.
 

- Zależy mi na wypracowaniu nowego modelu biznesowego, który będzie dostosowany do współczesnego rynku medialnego i będzie brał pod uwagę jego wszystkie niuanse- temu będą służyły zbliżające się negocjacje. Naturalna wydaje się sytuacja, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej i w na VOD.TVP.pl. czyli u nadawcy, który poniósł koszty pozyskania praw do tego wydarzenia - powiedział Jacek Kurski prezes TVP S.A.

Stacje TVP1, TVP2 oraz TVP Warszawa były dostępne w usłudze WP Pilot na podstawie obowiązku must carry - must offer zawartego w ustawie o radiofonii i telewizji. Takie stanowisko przedstawiła KRRiT we wrześniu 2015r roku, kiedy to nakazała TVP udostępnić Netwizor sp. Z o.o. program TVP1, TVP2, TVP Regionalna.

WP Pilot rozesłał użytkownikom usługi odpowiedni komunikat:

Z dniem 18.05 tymczasowo zawieszamy udostępnianie stacji TVP1, TVP2 i TVP Warszawa na okres 2 miesięcy. Prowadzimy negocjacje dotyczące oferty telewizji publicznej w usłudze WP Pilot. Na czas negocjacji z TVP kanały nie będą dostępne w usłudze WP Pilot.

Przepraszamy wszystkich użytkowników za wszelkie niedogodności z tego wynikające.
.

źródło: TVP/WP Pilot
Bez kanałów TVP w WP Pilot na dwa miesiące

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
2020-08-14
21:00 FC Barcelona - Bayern Monachium
2020-08-15
21:00 Manchester City - Olympique Lyon
 
Ekstraklasa w TV
2020-08-16
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Pogoda
20:10
La Bandida
20:55
Abba Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II
22:20
Niewidzialny wróg
TVP 2
20:10
Festiwal Muzyki Tanecznej - Kielce 2020
20:55
Liga Mistrzów UEFA
23:05
Festiwal Muzyki Tanecznej - Kielce 2020
Polsat
20:05
Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2020
22:00
Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2020
23:00
Indiana Jones i Świątynia Zagłady
TVN
20:05
Siódmy syn
22:10
Wysłannik przyszłości