Jednak bez TVP Sport w MUX-8 na Mundial?

Jednak bez TVP Sport w MUX-8 na Mundial?Telewizja Polska rozpoczęła z EmiTelem negocjacje mające na celu włączenie na MUX-8 jej kanałów (w tym TVP Sport HD). Możliwe jednak, że do tego nie dojdzie. Czy po raz kolejny nie zobaczymy TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej?

Jacek Kurski, prezes TVP, zapowiadał w kwietniu br., że możliwe jest aby TVP Sport HD pojawił się w MUX-8 jeszcze przed mundialem. Informacja brzmiała sensownie, gdyż Telewizja Polska podjęła wymagane negocjacje z EmiTelem odpowiedzialnym za obsługę nadajników multipleksu 8. Podjęcie negocjacji TVP z EmiTelem było jednym z warunków postawionych Telewizji Polskiej przez KRRiT aby nie utracić przyznanych slotów w MUX-8. Nie było natomiast mowy jakim wynikiem i kiedy te negocjacje mają się zakończyć by jednak TVP sloty utrzymała.
 

Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, odbywającej się w Toruniu, Jacek Kurski przyznał, że TVP złożyła EmiTelowi realną ofertą, ale ten ją odrzucił.

- Złożyliśmy EmiTelowi realną ofertę, ale ją odrzucił. Dlatego będziemy posiłkować się multipleksem trzecim, żeby spełnić obietnicę daną kibicom na mundial - powiedział Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej.

Andrzej Kozłowski, prezes EmiTela, zakomunikował, że negocjacje trwają dalej. Całkiem możliwe, że przez przeciągające się negocjacje i opór stawiany z obu stron nie uda się uruchomić naziemnie zapowiadanego TVP Sport HD przed piłkarskim mundialem.

- Jesteśmy dopiero po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym, dżentelmeni o takich sprawach nie rozmawiają. Czerwiec jest dla mnie terminem mobilizacyjnym z powodu mistrzostw świata w piłce nożnej. Brakowało mi TVP Sport na MUX 8. Mam nadzieję, że uda nam się porozumieć - powiedział Andrzej Kozłowski, prezes zarządu EmiTela.

źródło: sat-charts.eu / wirtualnemedia.pl
Jednak bez TVP Sport w MUX-8 na Mundial?

Pozostałe informacje


Komentarze ():