Andrzej Kozłowski nowym prezesem Emitela 5.00/52
Andrzej Kozłowski nowym prezesem Emitela

Andrzej Kozłowski nowym prezesem EmitelaEmiTel Sp. z.o.o. ogłosiła, że Andrzej Kozłowski został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Spółki, począwszy od 1 stycznia 2018 r. Formalnie rozpocznie on pracę w Spółce dnia 1 grudnia 2017 r., jeszcze przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu, a pierwsze jego działania będą koncentrować się na spotkaniach z pracownikami, Klientami EmiTel oraz przedstawicielami organów regulacyjnych, aby zapewnić płynne przejęcie stanowiska.
Pan Andrzej Kozłowski jest obecnie Dyrektorem Wykonawczym ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN Orlen S.A. Wcześniej Andrzej Kozłowski był Dyrektorem Biura Strategii, Zarządzania Projektami i Współpracy z Regulatorem spółki TP EmiTel.

Przemysław Kurczewski, obecny Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu, pozostanie na tym stanowisku do 31 grudnia 2017 r., wspierając aktywnie proces zmiany na stanowisku prezesa, a z dniem 1 stycznia 2018 r. wejdzie w skład Rady Nadzorczej EmiTel.

Ogłoszone dzisiaj zmiany w kadrze zarządzającej Spółki są częścią zmian prowadzonych przez Radę Nadzorczą EmiTel przez kilka ostatnich miesięcy.

Mark Prybutok, Przewodniczący Rady Nadzorczej powiedział: "Uważamy, że ogłoszone dzisiaj zmiany umożliwią EmiTel osiągnąć dalszy wzrost i sukcesy w nadchodzących latach. Andrzej jest dynamicznym przywódcą, którego doświadczenie w opracowaniu i realizacji strategii wzrostu, kierowaniu inicjatywami rozwoju działalności i zarządzaniu złożonymi relacjami z organami regulacyjnymi bardzo dobrze posłuży Spółce. Fakt, iż w przeszłości pracował on w EmiTel, daje mu solidne przygotowanie, aby odpowiedzieć na szanse i wyzwania dotyczące działalności w zakresie infrastruktury nadawczej i telekomunikacyjnej. Ponadto mamy to szczęście, że nadal będziemy korzystać z głębokiej znajomości branży i liderów sektora przez Przemka, który obejmuje stanowisko w Radzie Nadzorczej. Oczekujemy, że zmiana na stanowisku prezesa zarządu Spółki odbędzie się sprawnie."
 
Andrzej Kozłowski posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w różnych branżach działalności biznesowej. Od 2009 r. zajmuje dotychczas stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN ORLEN. Pełni również funkcję Członka Zarządu Unipetrol, Przewodniczącego Rady Nadzorczej w ORLEN Upstream i Członka Rady Dyrektorów ORLEN Upstream Canada. Pan Kozłowski jest absolwentem WSB - National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada także tytuł MBA w zakresie strategii korporacyjnej i polityki przemysłowej, przyznany przez Maastricht School of Management.

Pan Przemysław Kurczewski powiedział: "Andrzej jest właściwą osobą, aby poprowadzić firmę przez kolejną fazę wzrostu EmiTel. Mam dobre doświadczenia z pracy z Andrzejem w przeszłości i cieszę się na współpracę z nim, jako członek Rady Nadzorczej."

Przemysław Kurczewski jest prezesem EmiTel od niemal 10 lat. Z powodzeniem przeprowadził Spółkę przez procesy jej wyjścia z grupy TP SA, cyfryzacji emisji TV, wprowadzenia naziemnej emisji telewizji HD, zwiększenia w ciągu ostatniego dziesięciolecia liczby kanałów dostępnych w telewizji naziemnej z 7 do 39 oraz uruchomienia emisji radia cyfrowego w Polsce. Pod jego kierownictwem EmiTel utrwalił swoją pozycję wiodącego niezależnego właściciela infrastruktury wieżowej dla telefonii komórkowej w Polsce.

Pan Kozłowski powiedział: "Czuję się zaszczycony i podekscytowany, że zostałem wybrany do kierowania spółką EmiTel". Zamierzam utrzymać dynamikę wzrostu EmiTel w oparciu o naszą zróżnicowaną ofertę nadawczą i telekomunikacyjną, która spotyka się z dobrym przyjęciem ze strony Klientów. Moją misją będzie wykorzystanie potencjału wzrostowego EmiTel i poprowadzenie spółki w kierunku rozszerzenia oferty w zakresie usług telewizyjnych, radiowych i telekomunikacyjnych. Stawiam wysoko poprzeczkę dla siebie i mojego zespołu. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tego nowego rozdziału mojej kariery, na stanowisku Prezesa EmiTel."

źródło: Emitel
Andrzej Kozłowski nowym prezesem Emitela

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2017-12-18
18:00 Górnik Zabrze - Cracovia
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:10
Pogoda
20:25
Wujek. 81. Czarna ballada
22:05
Licencja na zabijanie
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:40
Na dobre i na złe - 18 lat!
20:50
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Do diabła z miłością
23:50
Gry wideo - cyfrowa rewolucja
Polsat
20:05
Avatar
23:25
12 rund II
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Życie bez wstydu 5
22:30
Projekt Lady 2
23:35
Siedem