Światowy Dzień Telewizji 2017 5.00/52
Światowy Dzień Telewizji 2017

Światowy Dzień Telewizji 201721 listopada telewizyjni nadawcy publiczni i prywatni świętują Światowy Dzień Telewizji, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 roku. Tego dnia przyjrzymy się roli medium w przemianach cywilizacyjnych XX i XXI w., jego ewolucją i przyszłością. Telewizja Polska, już po raz piąty, włączy się w obchody międzynarodowego święta.

W programach publicystycznych TVP eksperci i ludzie telewizji będą dyskutować na temat zmieniającej się roli telewizji w dzisiejszym świecie. Dziennikarze porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o przyszłości tego medium, jego szansach i zagrożeniach w obliczu zachodzącej na naszych oczach rewolucji cyfrowej, a także jak telewizja jest postrzegana przez opinię publiczną. Tematyka Światowego Dnia Telewizji będzie obecna także w emitowanych 21 listopada programach takich jak "Dzień Dobry Polsko" oraz "Pytanie na Śniadanie".

Elementem tegorocznej edycji święta telewizji jest zwrócenie uwagi na zaufanie i bezpieczeństwo informacji, jako atrybuty wyróżniające to medium w epoce alternatywnych źródeł informacji i fake newsów. TVP, jako nadawca publiczny, to niekwestionowany lider promocji polskiej kultury, sportu, a także troski o najmłodszych widzów. Służąc kulturze i jej twórcom, Telewizja Polska jest jedną z najważniejszych instytucji promujących kulturę narodową. Jako jedyny nadawca w Polsce produkuje i nadaje unikatowy Teatr Telewizji, gatunek o kilkudziesięcioletniej tradycji. W TVP powstają dokumenty ilustrujące najważniejsze wydarzenia kulturalne w Polsce i mówiące o czołowych postaciach polskiej kultury.
 

Telewizja Polska buduje zaufanie widzów dając im możliwość udziału w największych krajowych i międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Na antenach TVP obecne są największe imprezy sportowe, które budzą emocje polskich kibiców, takie jak mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, Puchar Świata w skokach narciarskich i Igrzyska Olimpijskie. TVP daje Polakom możliwość wspólnego przeżywania tych budujących współczesną tożsamość narodową momentów.

Zaufanie i bezpieczeństwo to szczególnie ważne kwestie dla wychowania i edukacji najmłodszych. Telewizja Polska szczególną troską otacza właśnie tych widzów emitując przede wszystkim na antenie TVP ABC programy edukacyjne, widowiska teatralne oraz polskie i zagraniczne produkcje, które bawią, uczą i inspirują, ale co najważniejsze są bezpieczne, pozbawione treści pełnych przemocy i agresji. TVP ABC jest absolutnym liderem wśród kanałów dziecięcych, najczęściej wybieranym przez dzieci i rodziców.

źródło: TVP
Światowy Dzień Telewizji 2017

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:25
Sport
20:30
Leśniczówka
21:00
Ojcze Święty - dziękujemy!
22:15
Kompania X 1
23:05
Port lotniczy 1977
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "Barwy szczęścia"
20:55
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Zaczęły odrastać nam skrzydła
23:55
Rodzinka.pl
Polsat
20:05
Ślad
21:05
Ślad
22:05
Liga niezwykłych dżentelmenów
TVN
20:10
Doradca smaku 9
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Diagnoza 3
22:30
Kuba Wojewódzki 13
23:30
Superwizjer