Światowy Dzień Telewizji 2017 5.00/52
Światowy Dzień Telewizji 2017

Światowy Dzień Telewizji 201721 listopada telewizyjni nadawcy publiczni i prywatni świętują Światowy Dzień Telewizji, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 roku. Tego dnia przyjrzymy się roli medium w przemianach cywilizacyjnych XX i XXI w., jego ewolucją i przyszłością. Telewizja Polska, już po raz piąty, włączy się w obchody międzynarodowego święta.
W programach publicystycznych TVP eksperci i ludzie telewizji będą dyskutować na temat zmieniającej się roli telewizji w dzisiejszym świecie. Dziennikarze porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o przyszłości tego medium, jego szansach i zagrożeniach w obliczu zachodzącej na naszych oczach rewolucji cyfrowej, a także jak telewizja jest postrzegana przez opinię publiczną. Tematyka Światowego Dnia Telewizji będzie obecna także w emitowanych 21 listopada programach takich jak "Dzień Dobry Polsko" oraz "Pytanie na Śniadanie".

Elementem tegorocznej edycji święta telewizji jest zwrócenie uwagi na zaufanie i bezpieczeństwo informacji, jako atrybuty wyróżniające to medium w epoce alternatywnych źródeł informacji i fake newsów. TVP, jako nadawca publiczny, to niekwestionowany lider promocji polskiej kultury, sportu, a także troski o najmłodszych widzów. Służąc kulturze i jej twórcom, Telewizja Polska jest jedną z najważniejszych instytucji promujących kulturę narodową. Jako jedyny nadawca w Polsce produkuje i nadaje unikatowy Teatr Telewizji, gatunek o kilkudziesięcioletniej tradycji. W TVP powstają dokumenty ilustrujące najważniejsze wydarzenia kulturalne w Polsce i mówiące o czołowych postaciach polskiej kultury.
 
Telewizja Polska buduje zaufanie widzów dając im możliwość udziału w największych krajowych i międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Na antenach TVP obecne są największe imprezy sportowe, które budzą emocje polskich kibiców, takie jak mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, Puchar Świata w skokach narciarskich i Igrzyska Olimpijskie. TVP daje Polakom możliwość wspólnego przeżywania tych budujących współczesną tożsamość narodową momentów.

Zaufanie i bezpieczeństwo to szczególnie ważne kwestie dla wychowania i edukacji najmłodszych. Telewizja Polska szczególną troską otacza właśnie tych widzów emitując przede wszystkim na antenie TVP ABC programy edukacyjne, widowiska teatralne oraz polskie i zagraniczne produkcje, które bawią, uczą i inspirują, ale co najważniejsze są bezpieczne, pozbawione treści pełnych przemocy i agresji. TVP ABC jest absolutnym liderem wśród kanałów dziecięcych, najczęściej wybieranym przez dzieci i rodziców.

źródło: TVP
Światowy Dzień Telewizji 2017

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2017-12-18
18:00 Górnik Zabrze - Cracovia
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:10
Pogoda
20:25
Wujek. 81. Czarna ballada
22:05
Licencja na zabijanie
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:40
Na dobre i na złe - 18 lat!
20:50
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Do diabła z miłością
23:50
Gry wideo - cyfrowa rewolucja
Polsat
20:05
Avatar
23:25
12 rund II
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Życie bez wstydu 5
22:30
Projekt Lady 2
23:35
Siedem