20 dni bez radiowej Jedynki na falach długich - artykuł na sat-charts.eu
20 dni bez radiowej Jedynki na falach długich

20 dni bez radiowej Jedynki na falach długichW dniach 2-22 listopada 2015 roku nastąpi czasowe wyłączenie nadawania sygnału Pierwszego Programu Polskiego Radia na falach długich. Związane jest to z niezbędnymi pracami konserwacyjnymi masztów antenowych oraz planowanym montażem nadajnika cyfrowego DAB+ w Radiowym Centrum nadawczym w Solcu Kujawskim.

Przerwa w emisji radiowej Jedynki na falach długich planowana jest od poniedziałku 2 listopada od godz. 9.00 do niedzieli 22 listopada do godz. 20:00. W tym czasie w Radiowym Centrum nadawczym w Solcu Kujawskim przeprowadzone zostaną niezbędne prace konserwacyjne, a na maszcie antenowym, z którego nadawany jest na falach długich Pierwszy Program Polskiego Radia, zamontowany zostanie nadajnik DAB+. Wykonanie wszystkich wymienionych działań wymaga wyłączenia nadajnika długofalowego na okres ok. 3 - 4 tygodni.
 

Pierwszego Programu Polskiego Radia będzie można cały czas słuchać dzięki nadajnikom UKF na falach krótkich, których częstotliwość można sprawdzić pod adresem: UKF.JEDYNKA.POLSKIERADIO.PL, dzięki odbiornikom cyfrowym wokół 17 największych regionów miejskich w kraju.

Nadajniki DAB+


Pierwszy Program Polskiego Radia to stacja uniwersalna, łącząca tradycję i nowoczesność. Znajduje się w gronie trzech najchętniej słuchanych programów radiowych w Polsce i jest jednym z najczęściej cytowanych mediów w kraju. Radiowa Jedynka proponuje bogatą ofertę programową - począwszy od informacji, publicystyki krajowej i zagranicznej, poprzez pogłębione analizy i komentarze, edukację i poradnictwo, aż po szeroko pojętą kulturę i rozrywkę. Prezentuje muzykę adresowaną do słuchaczy w różnym wieku, klasykę literatury polskiej i światowej, jak również dzieła współczesnych pisarzy, liczne reportaże, słuchowiska Teatru Polskiego Radia, audycje dla dzieci, transmituje i relacjonuje również najważniejsze krajowe i światowe imprezy sportowe.

źródło: Polskie Radio
20 dni bez radiowej Jedynki na falach długich

Pozostałe informacje


Komentarze ():