TVP będzie domagała się rekompensaty za awarię łącz podczas meczu FK Kukesi - Legia Warszawa - artykuł na sat-charts.eu

TVP będzie domagała się rekompensaty za awarię łącz podczas meczu FK Kukesi - Legia WarszawaPodczas czwartkowego meczu Ligi Europy FK Kukesi - Legia Warszawa miała miejsce awaria łącza, którym przekazywano transmisję meczu. Z tego powodu polscy kibice nie obejrzeli na żywo pierwszej połowy tego spotkania.

Jak poinformowało biuro prasowe Telewizji Polskiej winnym za brak transmisji był albański producent meczu. Powodem braku transmisji była awaria łącz, a dokładnie popsuty światłowód w Albanii, przez który sygnał był dosyłany do satelitarnej stacji uplinkowej.

TVP nie miała żadnego wpływu na awarię. Mecz realizowała miejscowa ekipa w Albanii i to ona była odpowiedzialna za dostarczenie sygnału do TVP. Telewizja Polska odebrała go testowo z Tirany już o godz. 19:36 i przez 20 minut nie było żadnego problemu. Dopiero w trakcie bloku reklamowego tuż przed meczem nastąpiło zerwanie łącz.

Według informacji przedstawiciela kontrahenta, od którego TVP nabyła prawa, miejscowa telewizja w Albanii również nie przekazywała relacji z meczu. Usterkę udało się usunąć dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy i wówczas TVP2 i TVP Sport rozpoczęły przekazywanie relacji z Tirany.

Dodatkowym problemem w odbiorze widowiska była jakość przekazu telewizyjnego, który nie spełniał wymogów norm międzynarodowych i jakości HD.

Według informacji Presserwisu Telewizja Polska będzie domagać się rekompensaty za brak sygnału oraz niską jakość przekazu. Dodatkowo transmisja meczu po uzyskaniu sygnału trwała tylko kilka minut. W 53. minucie piłkarz Legii Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun. Mecz został przerwany przez sędziów, a co za tym idzie zakończono transmisję spotkania.

3 sierpnia UEFA ma zdecydować czy odbędzie się mecz rewanżowy rozgrywany w Warszawie oraz jak zostanie ukarany albański klub. Sygnał z rewanżowego meczu (jeżeli się odbędzie) zostanie wyprodukowany przez TVP.

źródło: sat-charts.eu / TVP / Press