Grupa TVN na sprzedaż?

Grupa TVN na sprzedaż?Zarządy Grupy ITI i Grupy CANAL+ informują, że w ostatnich miesiącach kontaktowali się z nimi strategiczni oraz finansowi inwestorzy, wyrażający zainteresowanie przejęciem kontrolnego pakietu akcji Grupy TVN. Jednym z kandydatów jest amerykański koncern Time Warner.

- Zarówno Grupa ITI, jak i Grupa CANAL+, będą podejmować wszelkie niezbędne kroki, aby w każdym scenariuszu zapewnić wysoki zwrot z inwestycji w TVN. Strony potwierdzają, że w sytuacji, gdy analiza strategicznych opcji nie doprowadzi do transakcji sprzedaży, istniejące obecnie umowy pozostają w mocy - czytamy w komunikacie Grupy ITI i Grupy CANAL+.
 

- Grupa CANAL+ będzie nadal prowadzić aktywną działalność w Polsce, swoim drugim największym po Francji rynku, na którym będzie dalej rozwijać i wzmacniać platformę nc+, wiodącą płatną telewizję satelitarną w Polsce. Ponadto, niezależnie od wyników przeprowadzanej analizy, nc+ będzie kontynuować bliską współpracę z TVN, do której należy 32% udziałów w platformie nc+ - czytamy dalej.

Według informacji "Pulsu Biznesu" głównym kandydatem do przejęcia udziałów w Grupie TVN jest amerykański Time Warner (właściciel m.in. kanałów HBO i sieci Turner). Wśród zainteresowanych czołową polską stacją komercyjną mają być też Discovery Communications czy RTL Group.

źródło: satkurier.pl / TVN

Pozostałe informacje


Komentarze ():