Rumuński TVR do zamknięcia? Wizja bankructwa

Rumuński TVR do zamknięcia? Wizja bankructwaStelian Tanase, dyrektor generalny Televiziunea Română (TVR), podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury poinformował o fatalnym stanie finansowym rumuńskiego nadawcy publicznego. Niewykluczone jest zamknięcie telewizji.

TVR jest w fatalnej kondycji finansowej. Dodatkowo do trybunału w Bukareszcie skierowano sprawę wytoczoną telewizji przez 700 pracowników stacji. Domagają się oni podwyżek wynagrodzeń. Jak zauważył Dragos Bocanaciu, przewodniczący związku pracowników rumuńskiej telewizji, waloryzacji wynagrodzeń u wielu pracowników nie było od 2005 roku.

- Proszę sobie zdać sprawę jakie ceny były w 2005, a jakie są w 2014 - dodał Dragos Bocanaciu.
 

Stelian Tanase, dyrektor TVR, poinformował w środę, podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury, że te żądania są trudne do spełnienia. Dodał, że pojawiła się wizja całkowitego zamknięcia telewizji wiosną 2015 i uruchomienia w ciągu miesiąca nowej spółki, pełniącej rolę nadawcy publicznego.

Jeszcze w sierpniu br. mówiło się o możliwości małego rebrandingu TVR. Stacje TVR 1 i TVR 2 miały być przemianowane na TVR i TVR Plus, a pozostałe kanały rumuńskiego nadawcy zamknięte.

Ostatnimi czasy nie da się nie zauważyć kryzysu wśród nadawców publicznych. W zeszłym roku zamknięto greckie ERT. Rok później powołano do życia nowego nadawcę NERIT.

Z kolei niedawno informowaliśmy o planach zamknięcia IBA - publicznego nadawcy w Izraelu.

źródło: sat-charts.eu / mediafax.ro

Pozostałe informacje


Komentarze ():